נירית חוטובלי
נירית חוטובליצילום: אשרינה חן

נירית חוטובלי מוציאה שיר חדש בשם 'עשי בי קירבה', כאשר הלחן לשיר נכתב על ידי נירית למילותיה של המשוררת חלי ראובן.

בתקופת לימודיה של נירית בבית ספר הגבוה למוזיקה "מזמור" נחשפה נירית לטקסט ומיד הרגישה שהשיר מספר את סיפור חייה. בעקבות החוויה העוצמתית, החליטה נירית להלחין את השיר על מנת להופיע איתו ובבוא העת גם להוציאו לאור.

"כשנתקלתי בשיר לראשונה, לא האמנתי שיש מישהי שכתבה את הסיפור שלי בלי להכיר אותי", מספרת חוטובלי, "זה לגמרי טילטל אותי וריגש אותי בו זמנית על האפשרות להלחין ולפתור באמצעות כך משהו בתוכי, זה דרש ממני הרבה אומץ להסתכל לסיפור ישר בעיניים ולהניח לו מנגינה, להשלים איתו ולקבל אותו באהבה".

"מאז שאני זוכרת את עצמי, אני במסע של חיפוש תמידי אחר שייכות ובית למרות שגדלתי בבית חם ואוהב, מצאתי את עצמי מסתובבת ומחפשת את המקום שלי בעולם, לאורך כל השנים מצאתי בית בכל מקום חוץ מהבית הפרטי שלי. המסע שלי היה הישרדותי ותמיד סבב חיפוש אינסופי של זוגיות, אהבה והשתוקקות גדולה לתחושת ביטחון, מנוחה ונחלה".

"לאחר לא מעט תלאות וטלטלות בניתי ועדיין בונה את הבית שלי כאמא ל 2 מתוקים, לצד בעלי אור שסיפור ההיכרות שלנו אף הוא הגיע בעקבות המוזיקה בבית ספר מזמור ששנינו למדנו בו, העבודה הנדרשת ממני היא יומיומית ואף פעם לא נגמרת אמנם יש לי היום בית אבל הסיפור האמיתי תמיד היה ויישאר בניית בית ויסודות חזקים בתוכי".

הטקסט נכתב מנקודת מבטה של ילדה אשר פונה בתחינה לאימה שתעניק לה את מה שרק אהבת אמא יכולה להעניק. היא יודעת שאם לא תקבל את מבוקשה היא עלולה ללכת לרעות בשדות זרים, היא יודעת שהיא עלולה להמשיך ללכת ממקום למקום כקבצנית וללקט פירורי אהבה שלא ישביעו אותה.

לקראת סוף השיר אפשר לשמוע את השינוי שמתחולל בסי פארט העוצמתי שבו הילדה קמה ומבינה שהיא חייבת לבחור להאמין שהיא ראויה בלי תנאי.