יולי ארט בגליל המערבי
יולי ארט בגליל המערביצילום: ענבל אורלב

אמנם שטחו הגיאוגרפי של הגליל המערבי לביקורים מצטמצם, לאור אירועי המלחמה, אבל עדיין נותרו מרחבים רבים בטוחים לביקור, בהם פועלים עסקי תיירות שבמיוחד בימים אלה זקוקים מאוד למבקרים.

ברוח זו, יתקיימו השנה באירועי יוליארט שיתופי פעולה שיתנו במה לאמנים ויוצרים שפונו מבתיהם ויתארחו אצל אמנים אחרים.

במהלך החודש כולו יתקיימו עשרות אירועי תוכן ברחבי הגליל, עם מופעי מוסיקה ומחול, תערוכות צילום, ציור, פיסול ועוד, סדנאות משלל תחומים, מפגשי תוכן מרתקים, סיורים מודרכים מפתיעים, ארוחות קונספט ממטבחים שונים המאפיינים את הרבגוניות הקולינרית הגלילית ועוד – כאשר חלקם הגדול יתבסס על מפגשים חד פעמיים בין אמנים בגליל שמתארחים אצל חבריהם מהאזור ויוצרים ביחד משהו חדש ומרגש.

ציפי אהל, תושבת לבון שבמשגב וסבתו של אלון אהל, שנחטף ב-7 באוקטובר ונמצא כבר 8 חודשים בשבי החמאס, תתארח בקפה יודפת עם תערוכה מיצירותיה, המוקדשת להשבתו של נכדה, של עבודות בטכניקות שונות כמו תחריט, שמן, אקוורל ורישום.

להקת המחול הקיבוצית 2 תופיע בין הכרמים ביקב משק אופיר, בהשתתפות הקהל ובליווי יינות היקב, גבינות משק ומזטים. אירוע משותף ומסקרן במיוחד יהיה הצגת בכורה של 2 יצירות - הזמרת רינת אופיר תשיק את אלבומה החדש בבית הבד באבטליון וגבי זהר ישיק את ספרו "קובלינר אתה השתגעת?" בערב חד פעמי עם שירים מתוך האלבום וקטעים מהספר.

חוות רום תארח את הפסל עמי בונדר, שעוסק בשחזור ושימור אתרי מורשת והוא מיישם טכניקות וחומרים מעבודת השימור שלו בתהליך הפיסול. במתחם הקניות בואכה יודפת יתקיים אירוע הקיץ השנתי "שישי את מלכה" והפעם בהשתתפות יוצרים מהצפון ומהדרום שיציגו בדוכנים שיוצבו במתחם.

באישו קפה יארחו לטעימות קפה מכל העולם, ובסיומן הופעה של ג׳ורג׳ סמעאן, מוזיקאי מהכפר ג'יש. עדוש בבית העמק תחבור אל כרמלה "מלכת הסלים", שתלמד את מלאכת קליעת הסלים, אותם ימלאו בשלל מאפים שיכינו בסדנת אפייה במקום.

מורה הדרך והצלם אופק רון כרמל יחבור ל- TOP-ILלסדנת צילום סנפלינג בגובה. בפילהרמוניה בכפר בכפר ורדים יארחו רביעיית נגני ג'אז מובילים להופעה משותפת חד פעמית. ועוד המון. עוד פרטים על כל האירועים, באתר עמותת זמן גליל מערבי.