נועם יעקב במדי נבחרת העתודה
נועם יעקב במדי נבחרת העתודהצילום: FIBA

הצהרת כוונות. הפועל תל אביב לא עוצרת וממשיכה לבנות את אחד מסגלי השחקנים המרתקים והאדירים ביותר שנבנו בישראל בשנים האחרונות, אם בכלל.

אחרי שכבר החתימה שני שחקנים זרים בדמותם של ג'ו רגלנד וג'ונתן מוטלי בהחתמה מפתיעה שגרמה לעניין רב בכל אירופה, החתימה הפועל תל אביב במקביל גם שחקנים ישראליים מובילים כמו עוז בלייזר שהגיע מהפועל ירושלים וכן האריכה את חוזהו של שחקנה תומר גינת בו התעניינו מספר קבוצות באירופה.

היום (שישי) החתימה הפועל תל אביב כוכב ישראלי לא פחות מכל אלה, כשהחזירה לארץ את נועם יעקב הצעיר.

יעקב בן ה-19 נחשב לאחד הכישרונות הגדולים של הכדורסל הישראלי כשזה משמש כקפטן נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל ובשנה האחרונה זומן גם לנבחרת הבוגרת.

בשנה האחרונה שיחק יעקב ביורוליג ובליגה הצרפתית במדי וילרבאן, והקדנציה כעת בהפועל תל אביב תהיה השניה שלו בתוך שנתיים, כשזה הושאל לפני שנתיים להפועל ירושלים.

יעקב נולד בדנמרק, ובגיל 13 עלה לישראל והתגורר אצל סבו וסבתו בקיבוץ העוגן. הוא שיחק במחלקת הנוער של הפועל עמק חפר ונבחר לשחקן המצטיין של ליגת העל לנוער בעונת 2020/2021 לאחר שקבוצתו זכתה באליפות ובגביע.

מיד בסיום אותה עונה, כשהיה בן 16.5, חתם בוילרבאן וכיכב בקבוצת הבת שלה ובסוף 2022 הוא נבחר לאחד מ-30 הצעירים המבטיחים בליגה הצרפתית. כעת הוא מגיע מהדלת הראשית לקבוצת הכוכבים של הפועל תל אביב - אם זה יצליח זה יסתיים עם תואר היסטורי עבור קבוצת האוהדים האדומה של תל אביב.

המנהל המקצועי ג'ורג' חינאס אמר על החתימה: "נועם הוא אחד השחקנים הכי כישרוניים שיש באירופה. יש לו תשוקה גדולה למשחק הכדורסל ואהבה גדולה למועדון שלנו, שבו הוא יקבל הזדמנות להמשיך ולשפר את היכולות שלו על ידי משחק ברמות הכי גבוהות שאליהן אנו מכוונים".