נבחרת ישראל. נכנסים למחשב
נבחרת ישראל. נכנסים למחשבצילום: TPS

בליגה של הגדולים. נבחרת ישראל אמנם לא הצליחה להעפיל לטורניר היורו הנוכחי המתקיים בגרמניה ולמעשה לא העפילה מעולם לטורניר אירופי גדול, כאשר הטורניר היוקרתי היחיד בו שיחקה היה מונדיאל 1970 במקסיקו, אך הלילה (בין חמישי לשישי) היא נכנסה לליגה של הנבחרות הטובות בעולם.

היה זה כאשר בעדכון גרסה למשחק הפופולרי FIFA FC 24, נכנסה נבחרת ישראל לראשונה מזה 22 שנים למשחק המחשב הפופולרי ביותר, כשזו מופיעה תחת המצב "יורו".

על פי העדכון שפורסם, הגבוה ביותר מבין שחקני הנבחרת בציונים הוא כמובן שחקן העונה ומלך השערים, ערן זהבי, כאשר לו ולכוכב נבחרת ישראל, מנור סולומון, יש ציון זהה של 77.

הכנסתה של נבחרת ישראל למשחק הפופולרי מהווה הישג תודעתי חשוב וגדול, הישג שמגיע בין היתר בעקבות הצלחת נבחרת ה-eFootball, נבחרת הגיימינג של ישראל והעפלתה ליורו 2024.

עם פרסום העדכון, דרשה ההתאחדות לכדורגל כי נבחרת ה-eFootball תשחק בטורניר הגמר שיתקיים ב-7.7 עם שחקני הנבחרת ובמדים הרשמיים של הנבחרת, וחברת EA נעתרה לבקשה.

וכך, חודשיים אחרי שניסה יו"ר ההתאחדות לכדורגל הערבית, ג'יברגיל רג'וב להביא להשעייתן של נבחרות ישראל השונות ונציגיהן מכל פעילות בינלאומית על כר הדשא, ישראל לא רק שלא מושעת אלא נכנסת לליגה של הגדולות ביותר.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ אמר על ההישג:

”המטרה שלנו היא להגיע לקהל צעיר ולגרום לו להזדהות עם שחקני הנבחרת, ואני גאה מאוד שההתאחדות לכדורגל הביאה בשורה כזאת לקהל הישראלי לאחר 22 שנים שהנבחרת לא היתה במשחק.

בתקופה הנוכחית להישג כזה יש משמעות גדולה פי כמה. בשנה שעברה, נבחרת ה-eFootball שלנו שברה מחסום ענק והגיעה לאליפות העולם בסעודיה והשנה ההישגים שלה הביאו עוד בשורה גדולה לקהל הישראלי".