גרמניה מול דנמרק הערב
גרמניה מול דנמרק הערבצילום: רויטרס

32 שנים עברו מאז נפגשו נבחרות הכדורגל של דנמרק וגרמניה למשחק ישיר על תואר יוקרתי. היה זה בגטבורג שבשבדיה, כאשר גרמניה ודנמרק נפגשו שם לגמר יורו 1992.

2 שערים בשתי המחציות של המשחק, הביאו לדנמרק אליפות היסטורית ויחידה בתולדותיה כשזו גברה על אלופת העולם גרמניה.

הערב (מוצאי שבת) נפגשו השתיים שוב למשחק ישיר במסגרת טורניר היורו, כאשר השתיים נפגשו בשלב שמינית הגמר.

המשחק נפתח בסערה של מצבי הבקעה כאשר גרמניה כבר עלתה ליתרון בדקה הרביעית אבל השער נפסל בטענה לעבירה מוקדמת. דנמרק מצידה ניסתה גם היא לכבוש אבל הייתה רחוקה מכך.

בדקה ה-36 המשחק הופסק בשל סערת מזג אוויר, כאשר מלבד גשמים עזים גם מכת ברקים קשה פקדה את האצטדיון הגרמני שבדורטמונד ושחקני הנבחרות ירדו מכר הדשא.

לאחר 25 דקות שב המשחק להתקיים וסערה אחרת פקדה אותו הפעם - סערת שיפוט.

היה זה במחצית השניה, כאשר הדנים הצליחו לעקוץ שער וכבר חגגו יתרון מפתיע, אך מערכת ה-VAR התערבה וביטלה אותו בשל טענת נבדל של הבלם הדני דלייני. 3 דקות לאחר מכן, הבלם הדני היה מעורב שוב, הפעם בצד השני כשנגיעת יד שלו ברחבת שערו שלו הובילה לפנדל בהתערבות מערכת ה-VAR והאברץ כבש אותו בקלות.

רבע שעה אחר כך גרמניה כבשה את השני במה שהיה למעשה המסמר האחרון בארון של הדנים שהרימו ידיים.

זה נגמר עם נקמה גרמנית על הגמר ההוא לפני 32 שנים וניצחון שלה אל מול קהל אוהדיה והעפלה לרבע הגמר שם היא תפגוש את המנצחת במשחק בין ספרד לגיאורגיה.

גרמניה ממשיכה את המסע לעבר התואר - כאשר בשלושה מארבעת המקרים הקודמים בהם התחילה עם שני ניצחונות, היא גם הפכה לאלופת אירופה. כך יקרה גם הפעם?