אוסקר גלוך במדי הנבחרת הצעירה
אוסקר גלוך במדי הנבחרת הצעירהצילום: TPS

חדשות טובות לנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל. אחרי שהשתתפותו במשחקים האולימפיים בעוד פחות מחודש בפריז שבצרפת עמדה בספק, היום (ראשון) הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי אוסקר גלוך, אחד מכוכבי העתיד של הכדורגל הישראלי, ילבש את המדים הלאומיים וישחק באולימפיאדה יחד עם חבריו לנבחרת הצעירה של ישראל.

גלוך הצעיר שעבר ממכבי ת"א לקבוצת רד-בול זלצבורג ומעורר עניין רב באירופה כולה אחרי עונה מצויינת, היה בספק לאולימפיאדה כאשר קבוצתו האוסטרית סירבה לשחררו בשל העובדה כי במקביל זו מקיימת את ההכנות לעונה שבפתח ומקיימת משחקים ראשונים כבר במסגרת המפעל האירופי בו היא תשחק במקביל - מוקדמות ליגת האלופות.

לאחר לבטים רבים ולחצים גדולים מצידם של ההתאחדות לכדורגל וגלוך עצמו, נענתה זלצבורג בחיוב והודיעה כי תשחרר את הקשר הישראלי הצעיר והמוכשר לטובת הנבחרת הלאומית וייצוג ישראל באולימפיאדה.

"אני שמח על האפשרות להיות חלק מהנבחרת באולימפיאדה ומודה למנהלי המועדון שפעלו יחד עם ההתאחדות לכדורגל למציאת הפתרון", אמר גלוך. "היה לנו יורו נהדר בגאורגיה עם חצי גמר והבטחת המקום בפריז 2024 וכמו שאני מכיר את גיא לוזון ואת החברים שלי, כולנו מאמינים שאין מטרה שלא נוכל להשיג. חשוב לנו לייצג את מדינת ישראל ואת הכדורגל שלנו על במה כל כך מרכזית ונדירה ואין לי ספק שנזכה לתמיכה אדירה".

מאמן הנבחרת גיא לוזון אמר: "אני מבקש להודות ליו"ר ההתאחדות שינו זוארץ על עשייתו הרבה לטובת ההצטרפות של אוסקר למשימה הלאומית. תודה מיוחדת גם לראשי רד בול זלצבורג, שהבינו את הסיטואציה ולמרות שלא מדובר בחלון בינ"ל מחייב מבחינת שחרור שחקנים, נענו לבקשה שלנו. אין ספק שאוסקר שחקן משמעותי מאוד עבור הנבחרת והכדורגל הישראלי וההתעקשות שלו להיות חלק מהמשחקים האולימפיים הובילה לתוצאה המיוחלת. נמשיך לעשות הכל כדי להעמיד את הסגל הטוב ביותר במטרה להגשים את החלומות הגדולים שלנו".