אביבית, אחותו של דניאל מרש ז"ל שנפל ב'צוק איתן', לא ציפתה שהמילים שכתבה יהפכו לשיר מולחן לזכר אחיה.

היום, עשר שנים לצוק איתן, השיר יוצא לאור בסגירת מעגל מרגשת עם החברים מהגדוד.

דניאל התגייס לצבא ולחם כשלוש שנים כחובש בשריון. במהלך תפקידו הציל חיים לא פעם. שלושה חודשים לאחר שהשתחרר הוא נקרא למילואים. אביבית מספרת כי "היה לו חלום להיות מוזיקאי. המוזיקה הייתה אהבתו הגדולה. הוא ניגן על גיטרה, הייתה לו להקה והוא חלם להפוך את המוזיקה למקצוע".

במהלך מבצע צוק איתן, נהרגו מספר חיילים מפגיעת פצצות מרגמה ורסיסים, אחד מהנופלים היה דניאל. לאחר מותו כתבה אביבית אחותו שיר לזכרו ושיתפה אותו בפייסבוק. הסיפור החל להתגלגל דרך פוסט שכתב יניב בעלה בקבוצה של מוזיקאים, וחיפש מי שיסכים לנסות להלחין את השיר. אחת המגיבות לפוסט הייתה הזמרת והיוצרת ליעד אלון אשר בסופו של דבר נבחרה למשימה והלחינה ומבצעת את השיר.

אל יניב וליעד הצטרפו שני חברים של דניאל מהגדוד - המוזיקאי אוהד בסון, שעיבד והפיק את השיר. יחד איתו עיבד את השיר נדב מזמר, מוזיקאי מוכשר, אשר נפצע באותה תקרית, וגם מנגן בס בשיר. בנוסף מנגנים גלעד אחיו, שנדקר בעבר על ידי מחבל במהלך שירותו כלוחם וגם תומר אביו. השיר הושמע למשפחה בהפתעה.

לאחר הוצאת השיר אמרו היוזמים כי "העבודה המשותפת על השיר יצרה קרקע להתמודדות עם האובדן והפוסט טראומה של כל המעורבים, בעיקר כי העבודה על השיר מקפלת בתוכה את נרטיב החשיבות שבלהמשיך הלאה בחיים, לצד הנצחה מתמדת של יקירינו שכבר אינם איתנו". כל מי שעבד על השיר, עשה זאת בהתנדבות לזכרו של דניאל.

משפחתו עדיין מנסה עדיין לאזן בין החיים, שחזקים יותר מן המוות לבין הכאב הנורא שלעולם לא ייעלם. "חשוב לנו להראות את ה'ביחד' בהתאוששות מטראומה לטובת דור ההמשך ולטובת פצועי המלחמה הנוכחית".