גיא לוזון מאמן הנבחרת הצעירה. מוכן לאולימפיאדה
גיא לוזון מאמן הנבחרת הצעירה. מוכן לאולימפיאדהצילום: פלאש 90

בעוד יומיים ימריאו שחקני הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל למחנה אימונים בוורשה שבפולין, למה שיהיה ההכנה האחרונה שלהם לקראת הרגע הגדול וההיסטורי - ייצוג ישראל באולימפיאדת פריז שבצרפת.

בעוד כשלושה שבועות תעלה הנבחרת האולימפית של ישראל לכר הדשא בפריז ותשחק בפעם השלישית בתולדותיה באולימפיאדה. הערב (שני) רגע לפני המראתה למחנה האימונים בפולין, הביסה הנבחרת האולימפית בקלות את סגנית האלופה הישראלית מכבי חיפה כשגברה עליה בתוצאה 1:5.

חיפה אמנם חסרה מספר שחקנים בכירים ביניהם פרנזי פיירו, עבדולאי סק, שון גולדברג ודיא סבע, אך גם ההרכב שעלה לא אמור לספוג כך בצרורות.

דור תורג'מן שזכה עם מכבי ת"א באליפות המדינה על חשבון חיפה, כבש לזכות הנבחרת האולימפית את הראשון שלו כבר בדקה ה-8 והדליק נורות אזהרה לאחר בישול נהדר של עדי יונה שחקנה של בית"ר ירושלים, ו-2 דקות לאחר מכן שחקן נוסף של מכבי ת"א כבש מול סגנית האלופה מחיפה כשהיה זה אושר דוידה שהכפיל את התוצאה בדקה ה-10.

לא עברו 6 דקות ותורג'מן הכפיל את מאזן שעריו שלו לאחר טעות של שוער חיפה שריף כיוף בדקה ה-16 ועדי יונה הוסיף לבישול שלו גם שער בדקה ה-38 וחיפה ירדה להפסקת המחצית מובסת ומושפלת.

גם הפסקת המחצית לא עצרה את הנבחרת האולימפית כאשר ניב יהושע שחקן מחזיקת הגביע מכבי פתח תקווה קבע 0:5 גדול בדקה ה-51, ורק מאור לוי, חברו למכבי פתח תקווה בעונה שעברה צימק במעט את התוצאה משער בכדור חופשי בדקה ה-95.

הנבחרת האולימפית נראית מוכנה מתמיד לאתגר הגדול שלה וההופעה ההיסטורית במשחקים האולימפיים בפריז שבצרפת. מכבי חיפה? היא כבר עם 2 הפסדים משפילים במשחקי ההכנה בקדנציה השניה של ברק בכר כמאמנם לאחר שהפסידה גם למחזיקת הגביע מכבי פתח תקווה בתוצאה 1:3 בשבוע שעבר. פחות מחודש לפני המשחקים האירופיים שלה - זה נראה לא טוב. רמז לבאות?