רונאלדו אחרי החמצת ענק שכמעט ועלתה בהדחה
רונאלדו אחרי החמצת ענק שכמעט ועלתה בהדחהצילום: רויטרס

אם שלב הבתים היה כמו רכבת הרים עבור נבחרת פורטוגל, המשחק הערב (שני) במסגרת שמינית גמר היורו מול נבחרת סלובניה, היה לונה-פארק שלם עבורה ולאו דווקא במובן החיובי.

אחרי שפתחה את שלב הבתים בצורה מרשימה עם תצוגות ענק ושערים רבים, הפסידה פורטוגל לגיאורגיה הקטנה והערב כמעט והודחה בידיי סלובניה בהופעתה הראשונה אי פעם בשמינית גמר אליפות אירופה בכדורגל.

פורטוגל פתחה אמנם היטב את המשחק אך סלובניה הצליחה לסכל ולתסכל את רונאלדו שלא הצליח לכבוש את שערו הראשון בטורניר היוקרתי הנוכחי שבגרמניה.

בדקה ה-89 רונאלדו יכול היה לחגוג ולהעלות את נבחרתו לרבע הגמר, אך החמיץ ובדקה ה-105 הגדיל לעשות כשהחמיץ גם פנדל. נדמה היה כי הפנומן הפורטוגלי מעבר לשיאו כשזה לא הצליח לעצור את הדמעות. סלובניה מנגד כמעט הפתיעה בענק אך פספסה הזדמנות שכזו והשתיים הלכו לדו-קרב פנדלים ראשון באליפות הנוכחית.

למזלם של רונאלדו ופורטוגל, יש להם שוער בשער. אחרי שמנע מבוכה בהארכה, בדו-קרב הפנדלים עצר דייגו קוסטה, שוער פורטוגל שלושה פנדלים רצופים של הסלובנים בדרך לתוצאה היסטורית - 0:3 בפנדלים, במה שהיא הפעם הראשונה בהיסטוריה בה פנדלים מסתיימים בתוצאה הזו באליפות אירופה.

פורטוגל ורונאלדו מעפילים לרבע הגמר שם מחכה להם סגנית אלופת העולם נבחרת צרפת למשחק שיהווה את שחזור גמר היורו מ-2016, אז ניצחה פורטוגל משער דרמטי בהארכה. זה ייגמר שוב בהארכה?

רונאלדו כמעט ומודח מהאליפות אחרי עוד משחק ללא שער והחטאת פנדל. למזלו יש לו שוער בשער שעצר את הסחף ומנע מבוכה גדולה שתיזכר כאקורד הסיום בקריירת הכדורגל של החלוץ הפורטוגלי, אחד השחקנים הגדולים ביותר בתולדות הכדורגל העולמי.