אוהדי מכבי. רכש ראשון
אוהדי מכבי. רכש ראשוןצילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

חיזוק ראשון לקיץ. את ההכנות לקראת העונה שבפתח נאלצה אלופת המדינה בכדורסל, מכבי ת"א לפתוח עם פרידה מלא פחות מ-4 כוכביה הזרים: לורנזו בראון, בונזי קולסון, ג'וש ניבו ו-וויד בולדווין, זאת בין היתר בשל תוצאות המלחמה והשלכותיה.

היום (שלישי) הודיעה האלופה הצהובה מת"א על ההחתמה הראשונה שלה לקראת העונה שבפתח, כשזו הודיעה כי ג'יילן הורד, הפורוורד המצוין של הפועל תל אביב חוצה את הכביש.

אל הפועל ת"א, הגיע הורד בן ה-25 כשחקן אימונים בקיץ 2022 ובמשך השנתיים האחרונות התקדם במעמדו והפך לשחקן מן המניין. השנה הצטיין הורד במדים האדומים של ת"א בהם קלע בממוצע 16.7 נקודות למשחק והוריד 5.1 כדורים חוזרים במשחק.

היום חתם הורד לשנתיים בשורות מכבי, כאשר לשחקן הייתה אופציה להשתחרר מהפועל ת"א לטובת קבוצה המשחקת ביורוליג ומי שזכתה בשירותיו היא לא אחרת מאשר היריבה העירונית, האלופה מכבי.

הורד למעשה צפוי להיות הרכש הראשון אך לא האחרון של מכבי העונה שמגיע מקבוצה ישראלית בזכות העובדה כי מכבי משחקת ביורוליג, כאשר גם קפטן מחזיקת הגביע הפועל ירושלים, ליוואי רנדולף, עשוי לעבור לשחק בשורותיה בזכות סעיף שמאפשר לו לעבור בחינם לקבוצה המשחקת במפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, מפעל בו משחקת רק מכבי כנציגה מישראל.

נראה כי בשל המלחמה בעזה וזו שעשויה להיפתח בכל רגע מצפון, מכבי מנסה למזער נזקים ולהחתים שחקנים שיסכימו לשחק בישראל למרות החשש הביטחוני ומתוך היכרות עם הליגה הישראלית.

"אנחנו שמחים לצרף את ג'יילן הורד אלינו למכבי", אמר מאמן מכבי עודד קטש לאתר הרשמי של המועדון, "ג'יילן שחקן מגוון שהתקדם מאוד בעונה החולפת בליגה הישראלית וגם ביורוקאפ. הוא יתאים לקבוצה שאנחנו בונים ויעזור לנו בהשגת המטרות שלנו בליגה ובאירופה".

"אני אסיר תודה על המעבר ליורוליג עם מכבי תל אביב, מועדון עם היסטוריה עשירה והישגים יוצאי דופן", שיתף הורד, "אני רוצה להודות לכל המועדון על כך שזה יצא לפועל. אני אמשיך לעבוד קשה כדי להופיע ברמה הגבוהה ביותר ולתרום להצלחת הקבוצה. נתראה בקרוב!".