אליפות ישראל בטניס בהיכל הפיס ארנה היום
אליפות ישראל בטניס בהיכל הפיס ארנה היוםצילום: שאולי לנדנר

אליפות ישראל ה-69 בטניס נפתחה היום (שלישי) בבירה ירושלים במעמד מרגש במיוחד.

האליפות שהוקדשה לזכרו של רס"ל בן זוסמן ז"ל, לוחם הנדסה קרבית שנפל במהלך מלחמת 'חרבות ברזל', נפתחה עם מחווה מרגשת במיוחד, כאשר המתחרים השונים התאחדו לרגע והתמסרו ב-120 חבטות לשובם של 120 החטופים והחטופות ועמדו דקת דומייה לזכרם של החללים ולרפואת הפצועים.

זוסמן ז"ל היה לא רק לוחם בהנדסה קרבית אלא גם שחקן מקצועי בענף הטניס שולחן ולאחר שנפל בלחימה בעזה הוחלט כי אליפות ישראל תיקרא על שמו ולזכרו.

האליפות שנפתחה היום בהיכל ארנה פיס בירושלים ביוזמת איגוד טניס השולחן בישראל ובשיתוף משרד התרבות והספורט, הטוטו, עיריית ירושלים וחברת אריאל, הרשות לפיתוח ירושלים, הקרן לירושלים וקבצת קוטמק, תימשך עד יום שישי, כאשר ייערכו משחקי החצי גמר וגמר.

כ-750 שחקנים מכל הגילאים והקטגוריות צפויים לקחת חלק באליפות ישראל בטניס שולחן השנה, כאשר בטורניר השנה ייערכו קטגוריות משחקים בכל הגילאים לגברים ונשים מגיל 9 ועד 80.

זוסמן ז"ל לא לבד. בטורניר השנה ייערך טקס מיוחד ופינת הנצחה לזכרם של שני שחקני טניס שולחן נוספים שנפלו במלחמת חרבות ברזל - רס"ן רועי מלדסי וסמל שי מיכאלי ז"ל.

זאת ועוד, איגוד טניס השולחן בישראל ייפרד השנה בטקס מרגש גם מאגדת טניס השולחן דרור פולק ז"ל שהלך לעולמו לפני מספר חודשים. פולק ז"ל היה איש מקצוע, ואחד מגדולי שחקני טניס שולחן שהיו בישראל, זכה שבע פעמים באליפות ישראל וייצג את נבחרת ישראל בחמש אליפויות עולם. דרור פולק, נפטר בגיל 64 בתאריך 1.04.24 כתוצאה מדום לב.

בנוסף, האיגוד יציין את זאב קראוס ז"ל ויוסי ריכטמן ז"ל מוותיקי הענף שנפטרו עם השנים ולהם כבוד בעשייה ובתרומה משמעותית לענף.

לירון כרמל, יו"ר איגוד טניס שולחן בישראל: "אנו גאים לערוך השנה את התחרות בעיר ירושלים, בירת ישראל. אני חושב שבימים אלה זאת זכות אדירה שנפלה בחלקנו ותודות לשיתוף הפעולה של העירייה, ושותפים נוספים, מקיימים את האירוע הגדול ביותר שידע ענף טניס השולחן בישראל. הבוקר ראינו את שחקני דור העתיד של טניס השולחן עוצרים רגע לפני פתיחת האליפות וחובטים 120 מכות לשובם של 120 החטופים בשבי החמאס ולאחר מכן עומדים דקת דומייה, המעמד המרגש מדגיש את העוצמה של האחדות בחברה הישראלית. אנו מצפים ומקווים לראות קהל רב מכל קשתות האוכלוסייה שיבואו להפנינג תוסס שכולו טניס שולחן עם טובי הספורטאים בישראל. אני מבקש להודות למשפחת זוסמן על הסיוע, קבוצת קומטק, וכמובן לצוות האיגוד בראשות המנכ"לית, קרין פלג נוימן על העבודה הרבה והמושקעת לאירוע".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר: "התרגשתי לשמוע את סיפורו של בן ז"ל שהיה שחקן טניס שולחן מצטיין מירושלים ומהטקס המרגש שנערך הבוקר רגע לפני תחילת המשחקים. בן, אנחנו לא שוכחים אותך, אתה איתנו תמיד. לוחם, ספורטאי, מנהיג, ומעל הכל אדם שהוא דוגמא ומופת לרבים מאד. אנחנו כולנו מחבקים את המשפחה ולצידכם כאן תמיד. כולם מוזמנים להצטרף אלינו ולהנות מחוויית ספורט מיוחדת ומתחרות, שבדומה לתחרויות ספורט בינלאומיות וארציות רבות אחרות, מוצאת גם היא את דרכה לבירת הספורט של מדינת ישראל."

מנכ"ל הטוטו, מאיר ברדוגו: "מאז ה-7 באוקטובר לספורט הישראלי יש תרומה חשובה לחוסן האישי וגם הלאומי שלנו. אליפות ישראל ה- 69 בטניס שולחן תעמוד השנה בסימן הצדעה והוקרה לבן זוסמן ז"ל שנפל בקרב ברצועת עזה בעת שירות מילואים. לבן הייתה אהבה גדולה לספורט והוא נחשב לשחקן כישרוני מאוד בטניס שולחן. ההשתתפות באליפות השנה היא הדרך של כולנו להמשיך את המורשת של בן ז"ל ולהוקיר לו תודה".