אביגדור הראל
אביגדור הראלצילום: באדיבות המצלם

אביגדור הראל יהיה המנהל החדש של בית החינוך אמית כרמיאל. הוא יחליף את גאי דקל שביקש לסיים את תפקידו.

הראל מגיע עם ניסיון חינוכי רב, לאחר קרוב ל-20 שנה בחינוך ההתיישבותי הדתי והממלכתי בתפקידי חינוך, יעוץ וריכוז. האחרון שבהם היה בתיכון מנור כברי. הוא נבחר במכרז, שבו השתתפו נציגי המחוז והחמ"ד במשרד החינוך, נציגי עירית כרמיאל ונציגי רשת אמית.

ראש העיר כרמיאל, משה קונינסקי בירך על הבחירה: "אני מברך את אביגדור הראל על היבחרו כחלק מנבחרת המנהלים המצוינת של העיר. במהלך השנים אביגדור הוכיח את עצמו כאיש חינוך ערכי ובעל יכולות גבוהות ואיכותיות ואני בטוח שהוא ימשיך את דרכו הטובה של המנהל היוצא, גאי דקל שהצעיד את אמית כרמיאל להישגים חינוכיים ולימודיים רבים. אני מאחל לו הצלחה רבה - הצלחתו היא הצלחתנו".

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמית, הוסיף: "אביגדור הראל הוא האיש הנכון להוביל את תיכון אמית כרמיאל וביחד עם הצוות המצוין והמסור, הקהילה החינוכית תמשיך להגיע להישגים מרשימים". הוא הודה לגאי דקל המנהל היוצא, על העשייה הברוכה, על ההשקעה הגדולה וההצלחה החינוכית".

הראל עצמו הוסיף: "אני שמח ומודה על הזכות גדולה לקחת חלק ולהיות שותף בעיצוב זהותו ואישיותו של הנוער בשנים המשמעותיות של החטיבה והתיכון".

גאי דקל, המנהל היוצא, סיכם את הקדנציה שלו בתפקיד. "אני מסיים תקופה משמעותית של עשר שנים בהם זכיתי להנהיג את בית החינוך ולהוביל עשייה חינוכית פורייה יחד עם צוות בית הספר המסור, האוהב והמקצועי ובשיתוף ההורים. בתקופה זו למדתי מהם הרבה וזכיתי לחוש מקרוב את הכוחות, העוצמות והפוטנציאל הגלום בכל אחד מכם. בשנים אלו בית החינוך שלנו התפתח, התקדם ושגשג בכל התחומים. עלה בידינו לייצר אווירה המקדמת הצלחה ומצוינות מתוך רגישות והתאמה לכל תלמיד ובאווירה מכילה ומשפחתית. אני מלא הכרת תודה לריבונו של עולם ולכל השותפים הרבים שסייעו ותרמו להצלחה. אני מאחל הצלחה רבה בעז"ה למנהל החדש, אביגדור הראל. אני מאמין ובטוח שהוא ראוי ויכול להוביל את בית החינוך מעלה לקומה הבאה. ה' יצליח דרככם".