הרב משה פינטודביר עמר

הרב משה פינטו, רב מושב נתיב השיירה בגליל המערבי ומתלמידי הרב יעקב שפירא, מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 למצב המורכב איתו מתמודדים תושבי הצפון.

"כרב בצפון ביישוב שעדיין לא פונה ב"ה והלוואי שלא נצטרך להיות מפונים, אנחנו לומדים הרבה אמונה בתקופה הזו, הרבה ענווה, קשה לתכנן אירועים, קשה לעשות דברים, קשה לחשוב מידי קדימה וזה מצריך את כולם לדעת שהכול משמיים. זו תקופה מתוחה אצל ילדים ומבוגרים כי כולנו נשארנו בצפון", מספר הרב פינטו.

לדבריו, "אצלנו בנתיב השיירה לא היו כמעט אזעקות אבל אנחנו ערים ושומעים מה שקורה מסביב - בוטחים ומחזקים אחד את השני - את הקהילה של נתיב השיירה ואת היישובים מסביב. אני מסתובב בבתי אבות בשטחים של מטה אשר - לחזק ולדבר. גם המבוגרים מודעים מאוד לתקופה - כולם שומעים חדשות ונמצאים בחוסר וודאות - מה יהיה ולאן ילך. אבל מי שנמצא ועדיין לא פונה - מחויב לחיות את החיים כאן ועכשיו - השגרה של לימודים, מסגרות לילדים ועבודה, לשדר עסקים כרגיל ומצד שני שום דבר לא רגיל".

הרב פינטו מבקש להעביר מסר של חיזוק. "כל יישובי הצפון בוטחים בקב"ה - מחזקים אחד השני ואת כוחות הביטחון. הרבה מאוד חיילים התארחו אצלנו כולל כמה רבנים צבאים דתיים. כרב לשעבר במקסיקו - קיבלנו חיזוקים מכל העולם. בעזרת השם נצא מאפלה לאורה בקרוב".