רומן סורקין מול הפועל תל אביב
רומן סורקין מול הפועל תל אביבצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הפועל ת"א ביצעה לא מעט החתמות גדולות ומסקרנות והוציאה כספים רבים לקראת העונה שבפתח, כאשר מעל כולם הייתה זו החתמתו של ג'ונתן מוטלי שגרמה לעניין רב בעיקר בשל העובדה כי הצליחה להחתים אותו למרות התעניינותה של היריבה העירונית, האלופה מכבי ת"א.

ההחתמה של מוטלי בהפועל יצרה רעידת אדמה בכדורסל הישראלי, שכן במכבי לא רגילים שקבוצות מצליחות להקדים אותה בהתחמת שחקנים משמעותיים ומובילים.

בעוד במכבי נכנסו לסחרור כלכלי בעיקר בשל נזקי המלחמה והמצב הביטחוני במדינה, בהפועל ת"א הבעלים החדש עופר ינאי הכניס יד לכיס והביא כספים רבים בדרך לחיזוק אדיר שכלל לא פחות מ-7 שחקנים חדשים עד כה.

במכבי לא הרימו ידיים והחזירו מלחמה כשרק היום הודיעו על הרכש הראשון של הקיץ בדמותו של שחקן הפועל בשנתיים האחרונות, ג'יילן הורד.

הערב (שלישי) המאבק בין האלופה לסגניתה, שתי הקבוצות הבכירות של העיר ת"א, עלתה קומה, כאשר ב'וואלה ספורט' פורסם כי הפועל ת"א הציעה לסנטר המוביל של מכבי, רומן סורקין הישראלי המוכשר חוזה עתק של 4 מיליון דולר ל-4 שנים.

במכבי כעסו מאוד על עצם ההצעה כששם טענו כי לסורקין יש חוזה בקבוצה והצעה שכזו הינה פניה לא חוקית לשחקן תחת חוזה. מנגד בהפועל טוענים כי לשחקן יש סעיף בחוזהו שמאפשר להם לעשות זאת וכעת במכבי הגיבו עם מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים.

"על פי פרסומים שונים, גורמים מטעם המועדון שלכם, נושאי המשרה שבו ובעלי מניותיו משדלים את השחקן מר רומן סורקין - המצוי תחת חוזה מחייב במועדוננו - באופן ישיר ובאמצעות פנייה לסובבים אותו, להפר את החוזה בינו לבינינו", נכתב מטעם מכבי תל אביב.

עוד נכתב במכתב ההתראה לפני נקיטת הליכים משפטיים, בו איימו לתבוע את הפועל ת"א בשל פנייה לשחקן שחתום על חוזה לעונה הבאה, כי "התנהגות זו, אשר פוגעת בזכויותינו החוזיות מול השחקן ונועדה להסב לנו נזק, מהווה בין היתר עוולה נזיקית של גרם הפרת חוזה, כמו גם עבירה על תקנון המשמעת המחייב את קבוצות היורוליג והיורוקאפ הכולל הוראות ברורות בנושא זה, וכן עבירה על תקנוני הליגה בישראל".

"אם לא תחדלו מיד מהתנהגות זו בכוונתנו לנקוט נגדכם, נגד נושאי המשרה שלכם ונגד בעלי מניותיכם בהליכים משפטיים", איימה מכבי. היריבות העירונית יוצאת מהפרקט.