ראשי הישיבות במפקדת הרבנות בשורה
ראשי הישיבות במפקדת הרבנות בשורהצילום: הרבנות הצבאית

בכינוס מיוחד של ראשי ישיבות ההסדר בבסיס הרבנות הצבאית התייחסו ראשי הישיבות לתפקידה של הרבנות הצבאית.

ראש ישיבת ההסדר הר עציון, הרב יעקב מדן אמר: "כשאנחנו מדברים על החשיבות ביצירת אחדות ורעות בין כלל משרתי צה"ל, לחיל הרבנות יש תפקיד מרכזי במשימה זו. בלי השגת האחדות הזאת בין החיילים לא נצליח לנצח את אויבינו".

הדיון התקיים במסגרת הכינוס השנתי של ראשי ישיבות ההסדר שהתקיים בבסיס הרבנות הצבאית במחנה שורה. במהלך הכינוס קיימו הרבנים סיור במתקן 'הצבי' המטפל בחללי המלחמה וכן באוצר ספרי התורה של הרבנות.

במהלך הסיור קיבלו הרבנים סקירה מקיפה על פעילות החיל בכלל הגזרות ובכלל התחומים ובהם טיפול בחללים, מערך הכשרות, הלוגיסטיקה והמענה ההלכתי ללוחמים.

בסופו של הביקור התקיים דיון מיוחד של ראשי הישיבות בהשתתפות בכירי החיל ובהם הרבצ"ר תא"ל הרב איל קרים, שהקדיש דקות ארוכות כדי לתאר את הסכנה הגדולה בעיניו שנוצרת בעקבות הפילוג החברתי. "יש רק איום קיומי אחד, זה שאנחנו לא אחד - זה הדבר היחיד שיכול לבוא עלינו לכלותינו. יש בצה"ל חמש אבני בניין כוח - כוח אדם, אמצעים, תורת לחימה, אימונים וארגון. אם אין לכידות לא ננצח בקרב. האתגר הגדול שלנו הוא בעיית האחדות בעם, רק כוח האחדות. את האחדות שיש בצבא, בטנק, במוצב, צריך להוציא החוצה מהש.ג. ולהפיץ אותה בעם, הכול עומד ונשען על הדבר הזה. לשים עצמנו תחת האלונקה של עם ישראל, זו משימה לא פשוטה".