דגל טורקיה
דגל טורקיהצילום: ערוץ 7

כוכב נבחרת טורקיה ייענש בחומרה? אמש, גברה נבחרת טורקיה על אוסטריה בשלב שמינית גמר אליפות אירופה בכדורגל, יורו 2024 המתקיים בגרמניה.

היה זה עם ניצחון בתוצאה 1:2, בזכות צמד שערים של כוכב מפתיע במיוחד בדמותו של הבלם הטורקי מריח דמירל.

דמירל המשחק בליגה הסעודית, חגג את השער השני שכבש עם תנועת הצדעה מכוערת ואנטישמית, כזו המזוהה עם ארגון הטרור האנטי-יהודי, "הזאבים האופרים".

ארגון הטרור מבית היוצר של מפלגת התנועה הלאומית הימנית קיצונית בטורקיה, נחשב לארגון נוער קיצוני במיוחד בעל אופי פשיסטי, גזעני ולאומני כאשר חבריו חשודים בפעילות טרור רחבה בעיקר כנגד פעילי שמאל טורקיים ומוסדות כורדיים, אך גם מחזיקים באידיאולוגיה גזענית כנגד יהודים.

בנוסף, ארגון הטרור הטורקי תירגם והפיץ את ספרו של הצורר הנאצי אדולף היטלר, "מיין קאמפף" ומפיץ בין היתר תיאוריות אנטי-יהודיות.

אם זה לא מספיק, בשנה שעברה איימו חברי ארגון הטרור הטורקי כי יפגעו בחברי המשלחת הישראלית לאולימפיאדת פריז שתצא לדרך בעוד פחות מחודש, כאשר אלה פרסמו סרטון בו נראו תמונות מאולימפיאדת מינכן 1972 ו-11 הנרצחים הישראלים, ובסיום הופיע הכיתוב "פריז".

יש לציין כי חגיגת שערו של דמירל אמש, בהצדעה המזוהה עם ארגון הטרור הטורקי אסורה בחוק במדינות רבות באירופה בהם גם מארחת הטורניר גרמניה וכנגד השחקן הטורקי כבר הוגשה תלונה במוסדות ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א שהודיעה כי פתחה בחקירה כנגד הכוכב הטורקי.

זו לא הפעם הראשונה בה דמירל חוגג בתנועת הצדעה שמעוררת סערה ומופנת כנגד יהודים, כאשר עת שיחק במדי יובנטוס האיטלקית ביצע הצדעה במועל יד, מה שהביא את אוהדי יובנטוס לזעום ולדרוש את סילוקו מהקבוצה.

יש לציין כי החגיגה של דמירל שעוררה סערה, הגיעה בדיוק ביום בו צויין 31 שנים לטבח מלון מדימאק, כאשר שני טורקים המזוהים עם האידיאולגיה הקיצונית של ארגון הטרור 'הזאבים האפורים' טבחו ורצחו 37 בני מיעוטים בעיר סיוואס.

דמירל לא לבד, כאשר שחקן העבר מסוט אוזיל חשף בעבר גם הוא קעקוע המוזהה עם ארגון הטרור הטורקי "הזאבים האפורים".

אמש, כשנשאל דמירל על התנועה המגונה, טען כי זו קשורה לזהות הטורקית שלו. "אין שום 'מסר חבוי' מאחוריה. ראיתי עוד אנשים חוגגים ככה ביציעים. אני גאה להיות טורקי וזה מה שהבעתי". אופ"א תעשה לזה סוף?