רנדולף מול הפועל ת"א. בקרוב במדים הצהובים
רנדולף מול הפועל ת"א. בקרוב במדים הצהוביםצילום: דני מרון, מנהלת הליגה

מכבי ת"א משנה את פניה. אחרי שנאלצה להיפרד מארבעה שחקנים זרים מובילים, החלה מכבי ת"א בבניית סגל השחקנים שלה לקראת העונה שבפתח.

אחרי שאמש החתימה את שחקן הפועל תל אביב בשנתיים האחרונות, ג'יילן הורד וניצלה את סעיף היציאה לו ליורוליג, היום (רביעי) הודיעה מכבי על החתמתו של שחקן זר נוסף שמגיע מקבוצה יריבה בליגה הישראלית כאשר מדובר בלא אחר מאשר קפטן הפועל ירושלים בעונה החולפת - ליוואי רנדולף.

בדומה להורד, גם רנדולף החזיק בסעיף יציאה שמאפשר לו לחתום בקבוצה שמשחקת במפעל היורוליג היוקרתי, ובמכבי ניצלו זאת בכדי להחתימו ובכך גם לגנוב ליריבה המרה שחקן מוביל וגם כזה שלא יחשוש מלשחק בישראל בצל המצב הביטחוני השורר במדינה ובגבולותיה.

בירושלים ניסו לעשות הכל בכדי להשאיר את הקפטן אך זה סירב לאור הרצון שלו לשחק לראשונה בקריירה במפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, מפעל היורוליג.

רנדולף חתם על חוזה לעונה אחת, שבמהלכה ישתכר כחצי מיליון דולר, עם אופציה לעונה נוספת ובדומה להורד גם הוא עוזב את הקבוצה האדומה בה שיחק בשנתיים האחרונות לטובת מכבי ת"א.

בעונה החולפת שיחק רנדולף בממוצע 28 דקות לערב וסיים עם ממוצעים של 16.5 נקודות, 40% מהשלוש, 2.9 ריבאונדים ו-2.9 אסיסטים למשחק.

גם באירופה הציג רנדולף מספרים יפים עם למעלה מ-15 נקודות למשחק בכל אחת משלוש העונות החולפות, כאשר באחרונה תרם 16.2 נק', עם 42.2% מהשלוש, 4.4 כדורים חוזרים ו-3.2 אסיסטים שחילק לחבריו במשחק במסגרת ליגת האלופות של פיב"א.

"ליוואי רנדולף מתאים לתוכניות שלנו בעמדת הסמול פורוורד", ציין מאמן מכבי עודד קטש לאתר הרשמי של המועדון, "באופן טבעי ראינו אותו מקרוב בשנתיים האחרונות ובתוספת ליכולות המקצועיות הטובות שלו על המגרש, מדובר בשחקן שהוא מנהיג חיובי בחדר ההלבשה, קשוח וכזה שיכול לעזור לנו באתגרים שלפנינו".

"אני נרגש לקראת הצעד הבא בקריירה שלי", אמר רנדולף, "אני מצפה לחזור לישראל ולייצג את המועדון, האוהדים והמדינה ברמה הגבוהה ביותר. אני מעריך מאוד את העובדה שהמועדון העניק לי את ההזדמנות הזו".