לקראת לידה, בשעה טובה, עולות שאלות רבות ומיתוסים מגוונים מסתובבים באוויר. במעיני הישועה עושים לך סדר ועונים אחת ולתמיד מה כדאי לעשות למען שלומך ובריאות תינוקך.

"אם התעמלתי לפני תחילת ההריון מותר לי להמשיך?", בואו לשמוע את ד"ר שני בוקובזה וד"ר אריאל ארבל ממעייני הישועה שמספרים על המיתוס הישן ומצביעים על מחקרים עם קביעות חד משמעיות המתירות ואף מעודדות כושר בזמן המתנה ללידה.

"בזמן המתנה לילד מותר ומומלץ לעשות פעילות גופנית, גם כאשר מדובר בנשים שלא ביצעו פעילות גופנית לפני כן. מחקרים רבים מוכיחים שפעילות גופנית מכל סוג מפחיתה את הסיכונים הקיימים בחודשי ההמתנה ללידה, ואף מקטינה סיכונים בריאותיים לתינוק לפני הלידה ובמהלך החיים. אז בהחלט, לא רק שמותר להתעמל - אפילו מומלץ", אומרת ד"ר שני חן בוקובזה.

"עם זאת, ישנם חילוקי דעות סביב השאלה האם נכון לבצע פעילות גופנית בעצימות גבוהה, כלומר פעילות גופנית הכוללת אימוני כוח או הרמת משקולות, במיוחד כאשר מדובר על נשים שלא ערכו פעילות כזאת לפני כן. ישנם מחקרים המראים שגם אימונים אלו מותרים ומועילים להתפתחות התינוק ויש שטוענים שמומלץ שלא להתחיל אותם במהלך התקופה.

בשורה התחתונה, מומלץ לעשות פעילות גופנית בחודשי ההמתנה לתינוק ומי שעשתה פעילות גופנית בעצימות גבוהה לפני כן יכולה להמשיך, בכל מקרה חשוב להימנע מתרגילים הכרוכים בהעלאת לחץ תוך בטני".

"חשוב לי לציין כי כל מה שהזכרנו כאן זה רק במקרים של אישה בעלת רקע רפואי שגרתי בתקופת ציפייה רגילה לתינוק, בכל מצבי סיכון, מחלות או קשיי רקע יש להיוועץ ברופא המטפל".

"לידה קלה ורק בריאות לאם ולתינוק", מסיים ד"ר ארבל באיחול לבבי.

יש לכן שאלות נוספות? פנו לוואטספ שלנו עם צוות המומחים >>>