אורי ירדני עם אשתו אירית שעיצבה את פס הקול
אורי ירדני עם אשתו אירית שעיצבה את פס הקוליח"צ

הסרט "האיש שהציל את האינטרנט בעזרת חמנית", בהפקתו וביומו של אורי ירדני, זכה בתואר "בחירת הקהל" בתחרות הסרטים העלילתיים היוקרתית של פסטיבל הסרטים Dances With Films.

הסרט, בבימויים של אמיל בן שמעון ואורי ירדני, מגולל את סיפורו האמיתי של היזם האמריקאי רוב ראיין. בעידן של סטיב ג'ובס וביל גייטס, היה יזם שלישי ששינה את פני התעשייה. ראיין זיהה את הפוטנציאל של ה-WWW המדשדש שעמד לפני קריסה והצליח להצילו ולייצר פלטפורמה שמקשרת אוכלוסיות שלמות ומחוללת מהפכה בחיי כולנו.

מהמטבח הביתי שלו ומהגרז', הוא הקים חברה טכנולוגית שהצליחה לפתוח את הדלת למיליארדי משתמשים ולחברם לקהילה אחת גדולה. כעבור זמן קצר החברה שהקים עשתה את האקזיט הגדול מעולם בתחום ההייטק - 24 מיליארד דולר, שיא שהחזיק עשרות שנים ועד היום נחשב מהגדולים בהיסטוריה.

את הפיצוח של המשימה השיג רוב ראיין באמצעות תהליך מיוחד, שמכונה בפיו "קוד החמנית". תפיסה שהפכה למקובלת בחברות רבות בעולם. סיפורו הוא גם סיפורה הדרמטי של אשתו, שהקריבה רבות למענו ונאלצה להתמודד יחד עימו בדילמות מורכבות .

מימין - רוב ראיין, אורי ירדני ולארי נאיימר
מימין - רוב ראיין, אורי ירדני ולארי נאיימריח"צ

הסרט זכה לכבוד גדול כשהבכורה העולמית הוקרנה בתיאטרון הסיני האייקוני בהוליווד בנוכחות קהל רב ובכירים מעמק הסיליקון. זוהי זכייתו השנייה של הסרט במסעו בארצות הברי, ומוקדם יותר זכה בפרס הזהב בפסטיבל הסרטים הבין לאומי של יוסטון והוזמן לפסטיבלים בניו יורק.נחברת רד קייפ תפיץ את הסרט בישראל בהמשך השנה.

"העובדה שהקהל בחר בסרט שלנו, כסרט העלילתי האהוב עליו בפסטיבל, מוכיחה שכאשר מספרים סיפור טוב, אמיתי, גם ללא אפקטים קולנועיים וטריקים, על נושא שמעסיק כל אחד מהצופים, הקהל יתחבר אליו" אומר ירדני.

"זהו סרט על היחסים המורכבים בין בני אדם לבין עצמם, ובין בני אדם לטכנולוגיה. הסרט אינו בא רק לבדר, אלא גם לתת לכל אחד מהצופים מתנה לחיים - כלי אמיתי וישים לאנשים אמיתיים ולא מושלמים. זה סיפור שנוגע לעבר , להווה ולעתיד של כולנו".