אליעד אליהו
אליעד אליהוצילום: שירה יוסף חי

במהלך שירותו הצבאי כסולן להקת פיקוד הצפון כתב אליעד אליהו את השיר "קול מהצפון". הלהקה הקליטה את השיר, ועם שחררו הקליט גם אליעד את השיר באלבום הבכורה שלו.

בשנה זו בשל המצב הבלתי נתפס בצפון הארץ בו הוא מתגורר, בחר אליעד אליהו להוציא את השיר כסינגל בליווי קליפ עם נופי צפון הארץ המרהיבים מעוררי ההשראה והגעגועים.

"כתושב עכו וכמי שמחובר מאוד לצפון הארץ, הלב פשוט נקרע למראות שאנחנו רואים בצפון", הוא מספר. "כל השריפות, הישובים הנטושים, הבתים ההרוסים, הפירות על העצים שנותרו בלי ידיים עובדות - פשוט שובר לי את הלב. בנוסף לזה הכאב הגדול הוא גם על זה שהנושא לא מדובר מספיק ועוברים שבועות וחודשים והמצב לא משתנה ולא נראה פיתרון יעיל ומספק באופק".

"כשאני רואה מפונים מהצפון בין אם זה בעכו או דרך העבודה שלי בסוכנות היהודית אני מרגיש שיש ירידה מחודש לחודש באותו זיק של תקווה שהפתרון קרוב. אני מרגיש שהצורך שלי להוציא את השיר זה בא גם מרצון לעודד באמצעות המוסיקה, להחזיר את התקווה באמצעות חידוד החיבור שלנו- עם ישראל לארץ ישראל. הצפון עם כל היופי, הייחודיות והחיבורים המקראיים שלו- יכולים לעשות את העבודה פשוט בצורה נכונה, מרגשת ועוצמתית".

"במהלך השירות הצבאי שלי בלהקת פיקוד הצפון זכיתי להופיע במרבית הבסיסים והמוצבים שבצפון- שימחנו חיילים לצד אירועי זיכרון רבים. היה מפגש עם קהלים שונים ומגוונים – שליחות של ממש לחזק את החיילים באמצעות המוסיקה והשמחה".

"הנסיעות היו אחד החלקים שמאוד אהבתי. זה בדיוק היה באותה התקופה בה חזרתי בתשובה. זכיתי לחוות את נופיה הצפוניים של ישראל עם כל הקדושה שבהם עם כל הסיפורים המקראיים וזה חיבר אותי למולדת ולה'. את השיר כתבתי כסולן הלהקה והשיר פתח את אחד האירועים הגדולים בצפון 'הצדעה ללהקות פיקוד הצפון לדורותיהם'".

"היום כשאני מאזין מחדש לשיר "קול מהצפון" אני מופתע כמה אין לשיר הזה גיל. 'ותכאב המולדת' שכתבתי אז על שכול ואובדן, מקבל משמעות כואבת יותר גם בעזיבת חלקים מהארץ בשל הלחימה, ש'גולן עוד יזעק לשמיים' רק מהדהד את הצורך שהקול של הצפון יישמע עוד יותר חזק גם כתפילה לה' וגם לכל העם כולו - להעלות את המודעות".

אליעד, שכאמור עובד בסוכנות היהודית, מוסיף כי "מתחילת המלחמה כמו לכל משפחה בישראל יש את החיבורים האישיים של חיילים וחיילות מהמשפחה שבסדיר ובמילואים, אובדן ושכול של בני העיר שלי, של חברים קרובים וחיילים בודדים גם מהקהילות שאיתם אני עובד".

"זכיתי ללוות במסגרת התפקיד שלי את קהילת נחל עוז שספגה מכה קשה במהלך הטבח הנורא ואני לא רק מקשיב וחווה את הצער והכאב שלהם, אלא גם מדברר אותו החוצה בארץ ובעיקר בקהילות יהודיות בעולם כדי שיתחברו וישתתפו בשיקום הקהילה, וגם להעלאת המודעות על המצב האמיתי שבישראל. הם צריכים את אותו החיבור ואת אותם הסיפורים האישיים מהארץ בעיקר עכשיו עם כל העלייה באנטישמיות בקמפוסים".