חיים ביטון
חיים ביטוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר החרדי במשרד החינוך, חיים ביטון, התלונן הבוקר על התעצמות כוחם של אנשי אגף התקציבים במשרד האוצר וטען כי הם "הריבון", כלשונו.

"יומיים אחרי פרוץ המלחמה נכנסו באגף התקציבים של משרד האוצר לכל כספי ההסכמים הקואליציוניים והעלימו את הכול. יש שני ריבונים במדינה – משרד המשפטים, היועמ"שית, ואגף התקציבים במשרד האוצר", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

בדבריו התייחס גם לנושא אופק חדש בו הוא מעורב כשר במשרד החינוך: "ההבדל בין אופק חדש למה שהיה עד כה זה ארבעים אחוז. זה הבדל גדול מאוד. אופק חדש אושרה וגם בוצעה. חודש לפני המלחמה קיבלו אלפי מורים את כספי אופק חדש.

"בהתחלה לא היה עם מי לדבר. ראש הממשלה היה לגמרי בתוך המלחמה. עכשיו לאט לאט מתחילים לדבר. יכול להיות כבר מחר בבוקר אופק חדש, אבל הם מנצלים את אווירת ההסתה נגדנו.

"עד כה הגענו להסכמות עם רוב המערכת וזה מחכה לאישור משרד המשפטים. ייתכן שהם יערימו קשיים כי הם רוצים לפרק את הממשלה ובגלל זה הם מכים בנו שוב ושוב".

על הגזירות איתן הציבור החרדי מתמודד, אמר כי "אני מתוסכל לא פחות מכם. אני חי את המצב. יש כאן אבסורד, מצד אחד אנחנו חלק ממשלת ימין על מלא, מצד שני נוחתים עלינו גזירות קשות חדשים לבקרים. זו באמת סיטואציה לא פשוטה והשאלות מונחות לפתחם של גדולי ישראל".

על אפליית הבנות הספרדיות בסמינרים: "הפתרון מונח על השולחן וזה קורה כבר שלוש שנים ב"ה. יו"ר התנועה יורק דם על הדבר הזה ורואים שיש שיפור עצום בעניין הזה".

השר טען כי הממשלה בה הוא חבר, הגיע להישגים. "זה לא בושה לדבר על תקציבים. אנחנו עובדים על זה. על אופק חדש אני נלחם כבר תשע שנים. עשינו במקביל גם הרבה דברים אחרים, הסמינרים קיבלו תקציבים גבוהים וגם שיעורי תורה מתוקצבים. הסיבה שלא מספרים על זה – זה לא עניין של הסברה, אנחנו מפחדים שייקחו לנו גם את זה".

לסיום אומר השר: "אני לא מרוצה מהתפקיד שלי. לא באתי בשביל הכיסא אלא בשביל העשייה, וכשאני לא מצליח לעשות אני מתוסכל ולא מרוצה".