כדורסל
כדורסלצילום: iStock

לראשונה מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" ואירועי טבח השבעה באוקטובר, המשחקים הבינלאומיים חוזרים לישראל.

במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו היום (חמישי) הבעלים של הפועל ת"א איש העסקים עופר ינאי והבעלים של קבוצת הכדורסל הצרפתית וילרבאן, שחקן העבר טוני פארקר, הודיעו השניים כי בתום סדרת פגישות ביניהן החליטו אלה על קיום טורניר ספורט בינלאומי ראשון בישראל מאז טבח השבעה באוקטובר.

בטורניר ייקחו חלק מלבד הפועל ת"א ו-וילרבאן, גם מחזיקת גביע המדינה בכדורסל הפועל ירושלים ואלופת ליטא ריטאס וילנה.

הקשר בין הקבוצות נרקם בין היתר בזכות המעבר של נועם יעקב מוילבראן להפועל ת"א והטורניר בין השתיים הוא רק יהיה חלק משיתוף פעולה מתמשך בין הקבוצות.

יש לציין כי משמעות קיום הטורניר בישראל, עשויה לסייע רבות עבור הספורט הישראלי כולו, כאשר באם זה יתקיים כסדרו ויצליח, עשויות קבוצות רבות לחזור ולקיים את משחקיהן האירופיים בישראל באישור ארגוני הספורט האירופיים.

עופר ינאי, בעלי הפועל תל אביב אמר: "תמיד אמרתי שכדי לצעוד קדימה ולהתפתח, צריך לשתף פעולה עם הטובים ביותר. אני שמח לארח כאן את טוני פארקר, אגדת כדורסל בינלאומית ולבשר כי טוני, עם הקבוצה שלו וילרבאן, יבואו וישחקו כאן בטורניר קדם עונה"

שחקן העבר פארקר אמר: "אני מאוד נרגש להיות כאן. זו הפעם הראשונה שלי בישראל, יש לי חברים רבים כאן אבל אף פעם לא הייתה לי ההזדמנות להגיע לבקר. היו לי כאן יומיים מוצלחים, סיכמנו על הטורניר המשותף. אני נרגש להביא את הקבוצות שלנו. אני יודע שלעופר יש תשוקה מאוד גדולה לכדורסל, וזה מה שאני אוהב. כשראיתי את התשוקה שלו ומה שהוא רוצה ליצור כאן עם הפועל - אני רוצה לתמוך בזה ולהשתתף בספטמבר בטורניר".