כדורגל
כדורגלצילום: אייסטוק

לא לקיצוניות. יממה אחרי שהודיעה כי פתחה בחקירה כנגד מריח דמירל, כוכב נבחרת טורקיה בכדורגל שחגג שער עם תנועה המזוהה עם ארגון טרור קיצוני, פרסמה הערב (חמישי) אופ"א את ממצאיה ופסקה על עונש הרחקת הבלם הטורקי משני המשחקים הקרובים של נבחרתו ביורו.

כזכור, דמירל שכבש את צמד השערים בניצחון נבחרתו בשלב שמינית הגמר על אוסטריה בתוצאה 1:2, חגג את השער השני במשחק עם תנועת יד המזוהה עם ארגון הטרור הקיצוני "הזאבים האפורים", ארגון שחרט על דגלו לפגוע בבני מיעוטים ובראשם יהודים.

ארגון הטרור איתו מזוהה תנועת היד איתה חגג הבלם הטורקי, נחשב לקיצוני במיוחד כאשר זה הוצא מחוץ לחוק במדינות באירופה כולל גרמניה, המדינה המארחת של הטורניר. בגרמניה כעסו על אופן החגיגה והזמינו לשימוע את שגריר טורקיה במדינה וכן על פי הדיווחים גם נשיא טורקיה, רג'יפ ארדואן התערב והגיע בכדי להגריע את העצבים על החגיגה הקיצונית.

זה לא עזר לטורקים כשאופ"א, ארגון הכדורגל האירופי, הודיע הערב כי בלם נבחרת טורקיה, מריח דמירל מורחק ומושעה לשני משחקים באליפות אירופה היוקרתית ובכך יחסר לנבחרתו בוודאות כבר בשלב רבע הגמר מול נבחרת הולנד בעוד יומיים.

דמירל יחמיץ בוודאות גם את משחק חצי הגמר אם טורקיה תעפיל אליו ועל פי היריבות המסתמנות בהמשך, נדמה כי בכך דמירל למעשה סיים את טורניר הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, יורו 2024, והכל בגלל השנאה שלו לאחרים.