נתנאל אבקסיס
נתנאל אבקסיסיח"צ בפרונט

נתנאל אבקסיס ממשיך בדרכו המוזיקלית עם סינגל חדש ומרגש אותו כתב "לא לבד".

"השיר אתה לא לבד נכתב עבור כל חיילנו שנלחמים במלחמה העקובה מדם, ובפרט עבור החיילים שנפגעו במלחמה זו, וכבר לא יחזרו למה שהיו פעם".

"עורר אותי לשיר חייל אחד שנפגע בטראומה גדולה, כשהוא אמר לי שהוא רוצה לחזור שוב להילחם עם חבריו, דבר שממש ריגש אותי. מניין יש להם כח לחיילים האלו לחזור שוב גם אחרי שהם נפצעו, ומכאן נולד השיר אתה לא לבד, שיר שיתן בעז"ה כח לחיילים לחזור, להילחם ולהגן בגופם על עם ישראל. שידעו שהם אף פעם לא לבד ושגם מקצה הארץ הקבה אוסף אותם ומחבקם".

שמואל הוניג מארח את הזמר דייויד טויב לדואט מחזק ומלא תקווה הנקרא "שומר ישראל" שנכתב ע"י שמואל הוניג, כמה ימים לאחר שמחת תורה האחרון, היום בו בוצע טבח אכזרי ונורא בקרב עם ישראל שהיו בדרום.

"ליבנו דואג ולא מפסיק לחשוב על החטופים ועל משפחותיהם, על הנרצחים הרבים ועל הפצועים והנעדרים" אומר הוניג.

"ישבתי ביני לבין עצמי ודמיינתי מה הייתי עושה אילו אני עצמי הייתי איתם חטוף במנהרות הטרור, מה הייתי מתפלל ומתחנן לפני ריבון העולמים? מתוך הלב הכואב יצאה לי מנגינה עם מילים מאוד עכשוויות. והנה זה כאן לפניכם.

"יה''ר שנזכה לצאת מכל המיצרים ונגיע בקרוב ממש לארץ מבטחים בגאולה האמיתית והשלימה ע''י משיח צדקנו במהרה בימינו, אמן!".

אחרי סדרת דואטים ושתפי"ם מגוונים במסגרת הפקות מקהלת 'מלכות', בהם הופיע כסולן משני, פנחס ביכלר מופיע לראשונה כסולן יחיד בשיר חדש שלו, אותו מלווה כמובן מקהלת הבית.

'שויתי השם לנגדי תמיד' אלו מילות הלחן החדש של פנחס ביכלר שגם חרז לו פזמון מרגש באידיש 'ביי טאג ביי נאכט, פון דיר איך טראכט' (ביום ובלילה, עליך אני חושב), אלא שהפעם, צוות תיעוד מיוחד מתלווה להפקה וחושף את הלך המחשבה המלכותי של המזמרים. כך נצפה מכחולו של הצייר האמן אהרון זאב ברנשטיין, כשהוא מנסה לקרוא את מחשבות הצוות המוזיקאלי, כאשר בו זמנית מתברר שגם במוחו של הצייר עצמו חולפת מחשבה דומה, 'שויתי השם לנגדי תמיד'.

ואו אז מסתבר שגם במוחו של צלם הוידיאו עצמו שמתעד במצלמתו את הקליפ, ה"ה הצלם המלכותי המיתולוגי נתי אלבר, חולפת מחשבה זהה 'ביי טאג ביי נאכט פון דיר איך טראכט', תוך שהוא נתפס במכחולו של ברנשטיין כשהוא חושב 'שויתי השם לנגדי תמיד'...