חוגגים את סיום התורהצילום: באדיבות המצלם

מעלות חוגגת את סיום כל תורה כולה: לאחר שבוע של לימוד, שהחל בראשון ונגמר אתמול (חמישי), למדו יחד כל תושבי עיריית מעלות תרשיחא, בהובלת ישיבת ההסדר בעיר, את כל התורה כולה.

הלומדים למדו בהספק שבועי את כל התנ"ך, המשנה, התלמוד הבבלי והירושלמי, וכן מדרשי חז"ל, זוהר ועוד.

מתווה הלימוד נבנה כך שכל לומד קבע 'הספק' בו הוא מתחייב לעמוד עד חמישי, ואותו למד בבית המדרש של ישיבת ההסדר - זאת במטרה לייצר אווירת לימוד משותפת ועוצמתית אשר תוסיף רוח ועוצמה עבור כל עם ישראל.

"זה היה מרתון כללי של כל תושבי העיר, יחד עם בוגרי הישיבה וחבריה, שהגיעו ללמוד דווקא בתוך מעלות כדי ללמוד יחד את כל התורה כולה", מספר הרב מרדכי פרומר, ר"מ בישיבת ההסדר מעלות. "למדנו כדי לבטל מעלינו כל גזירות קשות ולהביא לישועות ולהצלחת חיילי צה"ל והשבת החטופים לחיק משפחותיהם בשלום".

מתווה הלימוד התבצע בחלוקה עצמאית של יעדים ע"י הלומדים ובחלוקת חוברות לימוד אשר סקרו מנעד רחב של מקורות בתורה למעוניינים. כמו כן, בישיבה הועמדו טלפנים אשר תפקידם היה לוודא כי הלומדים הרבים אכן עמדו ביעדי הלימוד היומיים שלהם.

ראש הישיבה, הרב יהושע ויצמן סיכם: "הלימוד המשותף יחד, הגדלת התורה בבית המדרש ומסירות הנפש היתרה מצד כלל הלומדים - מחזקת את רוח האומה ופועלת ממש להצלחת עם ישראל. זו משימה שצריך להתאמץ עליה ואנו נקראנו לדגל. זוהי משימתנו בימים אלה וזו השליחות שלנו כלומדי התורה באומה".