אלמוג מאיר ג'אן מדבר בפעם הראשונהמטה המשפחות

אלמוג מאיר ג'אן, שחולץ במבצע מיוחד משבי חמאס לאחר שמונה חודשים, העביר הערב (מוצאי שבת) מסר מצולם שהוקרן בעצרת בכיכר החטופים.

"חשוב שנגיע לעסקה, כדי שכל האימהות יוכלו לחבק את הילדים שלהן כמו שאני מחבק את אמא שלי עכשיו. יצאתי לפני 4 שבועות מהשבי בעזה. איך שהגעתי חיבקו אותי כל-כך הרבה אנשים, אהבה פשוט אינסופית.

זה שחזרתי זה כמו יום הולדת בשבילי, זה כמו לידה מחדש, שאני באמת מצפה שכל החטופים בעזה יחוו אותה לידה מחדש כמוני", אמר אלמוג, שחולץ לפני כחודש מהשבי בעזה בסרטון המצולם, ובמהלכו נהרג לוחם הימ"מ ארנון זמורה ז"ל.

"אני משתתף בצערה של משפחת זמורה על נפילתו של ארנון ז"ל, שבאמת היה גיבור ישראל", אמר אלמוג. "אני רוצה גם להגיד לכל החיילים שנפצעו בקרבות ולכל הלוחמים והאריות שנמצאים עכשיו בעזה: אתם מרגשים אותי כל יום ואתם הצבא הכי חזק שיש ואני גאה להיות חלק מכם".

"חשוב שנגיע לעסקה, כדי שכל האימהות יוכלו לחבק את הילדים שלהן ואת הבעלים שלהן, כמו שאני מחבק את אמא שלי עכשיו כל בוקר. לפגוש את אמא היה מדהים, היא הבן אדם הכי קרוב אליי ואני מבין אותה והיא אותי רק במבט ולראות אותה היה הכי מרגש שיש".

"רק בעזה חשבתי על זה שאם אני חוזר בחיים", סיפר אלמוג. "זה כל-כך מרגש כל האנשים שנרתמים לעשייה הזו בצורה אינסופית. זה מחזק ברמות ומרגש לעלות על הבמה ולראות את התמונות שלנו ששבנו הביתה. אנחנו מחכים לכולם, זו המשאלה והתפילה היומיומית שלי".