מתן אנגרסט
מתן אנגרסטצילום: באדיבות המשפחה

ענת אנגרסט, אמו של החייל החטוף מתן אנגרסט, חשפה הערב (מוצאי שבת) בעצרת בכיכר החטופים כי קיבלה אות חיים מבנה בסרטון שאותר ברצועת עזה.

מתן, לפי מטה משפחות החטופים, נחטף לעזה כשהוא פצוע קשה ומחוסר הכרה. הוא היה בטנק של איתי חן ודניאל פרץ, שנפלו ב-7 באוקטובר וגופותיהם נחטפו לרצועה, ואיתם היה גם תומר ליבוביץ, שנפל גם הוא בקרבות.

"אני נחשבת לברת מזל בקרב משפחות החטופים, אני קיבלתי אות חיים ממתן בסרטון שחיילינו מצאו בעזה", אמרה בכיכר. "בסרטון נראה מתן, הבן שלי, כשהוא מישיר מבט פצוע אל המצלמה ופונה אליך, ראש הממשלה. הוא צועק: 'נתניהו, אני לא מבין איך זה קרה אבל אני סומך עליך שתוציא אותי מפה'. כמה אכזבה מתן, ראש הממשלה לא הוציא אותך משם, לא דיברו עליך בכלל בפעימה הראשונה ולא מדברים עליך בפעימה הבאה".

"המדינה שנלחמת עליה החליטה שאתה נשאר שם. אתה לא ילד כי אתה מעל גיל 18, לא אישה, לא קשיש ולא חולה כרוני. אתה 'רק' חייל שנלחם והיה מוכן להקריב את עצמו. אז אתה נשאר שם, במנהרות, בחושך כשאתה פצוע, מדמם, מי יודע אם עוד שורד. אני פונה אליך, ראש הממשלה נתניהו ומזכירה לך: מתן הוא חייל גיבור אבל קודם כל הוא ילד שגדל במדינת ישראל ועל ערכיה, שנתן לי את התואר אמא לפני 21 שנים. ואתה נתניהו הענקת לי את התואר אמא לילד חטוף בגיהינום לפני 9 חודשים".