חרדים בשירות האזרחי
חרדים בשירות האזרחיצילום: באדיבות המצלם

למעלה מאלף בני שירות חרדים המשרתים במגוון תפקידים משמעותיים במסגרת השירות האזרחי התכנסו ביום חמישי האחרון למעמד הצדעה שנערך בבנייני האומה בירושלים.

הטקס נפתח ביריד הכשרות ולימודים יוצא דופן שאיגד מספר רב של מוסדות להכשרה ולימודי מקצוע.

ביריד עברו למעלה מאלף בני השירות בדוכנים השונים והתרשמו מהיקף רב של מסלולי לימוד והכשרות. רבים מהם אף נרשמו להמשך יעוץ לימודים לקראת סיום תקופת השירות.

לאחר מכן, התכנסו בני השירות לאולם המרכזי. רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שהגיע לאירוע כאורח הכבוד פתח את נאומו בתפילה נרגשת להצלחתם של כוחות הביטחון, נשא תפילה להשבת החטופים ולרפואת הפצועים. אליו הצטרפו מאות בני השירות לתפילה ותחנונים מעומק הלב.

הרב שיתף את הקהל בביקור שערך לפני מספר חודשים במתקן שב"כ שם נחשף למתנדבי השירות האזרחי שתורמים ועושים חיל בתפקידם. "נוכחתי לראות את התנהגותם של המתנדבים הקדושה ואת הצניעות" אמר הרב. "אמרתי לעצמי איזה קידוש השם זה. הם מקדשים שם שמים בכל רגע ורגע".

אחריו עלה לנאום מנכ"ל הרשות, מר ראובן פינסקי. בפתח דבריו ציין את שמותיהם של החיילים שנפלו לילה קודם לכן על קידוש השם והגנת הארץ.

עוד אמר על הירתמותם של המתנדבים לאורך המלחמה במסירות גדולה. שיתף את במתנדבים בסיור שעשה בדרום בשבועות הראשונים של המלחמה. "בכל מקום שבו היינו פגשתי אתכם, בני השירות עושים מלאכת קודש. חילצתם פצועים מהתופת וסייעתם במלאכה הקשה של השמירה על כבוד המת".

בנאומו חשף כי במהלך השנה האחרונה נשבר שיא חדש במספר המתחילים שרות אזרחי וציין כי הצטרפו 800 מתנדבים חרדיים לשירות האזרחי.

האירוע המיוחד הסתיים בהופעה מוזיקלית של ענק הזמר מארצות הברית אברהם פריד.