ההרס האלים בגבעהללא קרדיט

שלושה ימים לאחר שמאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי החריבו הבוקר את בתי גבעת צור הראל בבנימין, הודיעו התושבים כי החלו כבר בבניית הגבעה מחדש וקראו לציבור לתמוך בהמשך ההתיישבות במקום.

לתמיכה בחלוצים ובניית הגבעה מחדש לחצו כאן

"ההרס שחווינו היה אלים וברוטאלי בצורה חסרת תקדים", אמרו בגבעה. "לא פחות מ500 שוטרים נשלחו לכאן כדי לבצע את ההרס, ואלו פשוט רמסו כל מה שנקרה בדרכם. רימוני גז נורו לתוך בתי משפחות עם ילדים בגבעה הסמוכה, אנשים שהעזו למחות נעצרו ותושבים הוכו באלימות על ידי השוטרים".

לדבריהם, "המטרה של ההרס הייתה לסלק את הגבעה מהנקודה האסטרטגית בה היא ממוקמת ולהפקיר את השטח לידיים ערביות, אך אנו לא ניתן לזה לקרות. את הגבעה הקמנו לפני פחות משנה, וכבר אנו חולשים בעזרת בנייה ורעיית צאן על שטח של מאות דונמים שבולם את התפשטות הכפר בורקא ומייצר רצף טריטוריאלי יהודי מגבעת אסף לכיוון כוכב יעקב ופסגות".

"מאז ומתמיד ארץ ישראל נקנתה בייסורים, אך לצערנו בעשורים האחרונים הייסורים לא מגיעים רק מאויבנו אלא מתוך עמנו. חווינו עד היום שורת התנכלויות מצד מערכת הביטחון במקביל להתקפות ערביות בלתי פוסקות מהכפר בורקא, אבל אנחנו עדיין כאן חזקים מתמיד. אנו קוראים לעם ישראל להירתם אף הוא למערכה על שטחי יהודה ושומרון ולתמוך בבניית הגבעה מחדש. גם היום אחרי ההרס אנו נמשיך להיאחז בקרקע עד אשר יוקם כאן יישוב בעז"ה".

לתמיכה בחלוצים ובניית הגבעה מחדש לחצו כאן

כזכור, סמוך לשעה 4 וחצי לפנות בוקר בשבוע שעבר פשטו מאות שוטרים על גבעת צור הראל בבנימין השוכנת בין הישובים גבעת אסף וכוכב יעקב, והחריבו את בתי הגבעה תוך שימוש באלימות קשה שכללה השלכת רימונים גז והלם לעבר התושבים.

במהלך ההרס אף ירו שוטרי מג"ב רימוני גז בכינון ישיר לתוך בית משפחה בגבעת עוז ציון הסמוכה, בה שהו באותו הזמן זוג הורים ושלושת ילדיהם הקטנים. רימון הגז שהתפוצץ סמוך לבלוני גז הבישול בכניסה לבית אפף את בית המשפחה בגז מדמיע, בזמן שהמשפחה כלואה בפנים. כונני איחוד הצלה שהוזעקו למקום העניקו טיפול לשניים מהילדים שלקו בקוצר נשימה.

לתמיכה בחלוצים ובניית הגבעה מחדש לחצו כאן

ההרס בגבעה
ההרס בגבעהחופשי