הרב ברקאי נושא דברים בפני התלמידים שחזרובאדיבות הישיבה

לאחר 9 חודשי מילואים: הרב אריאל ברקאי, ראש ישיבת ההסדר קריית שמונה, מסר שיעור לתלמידי שיעור ד' שחזרו משירות מילואים בסיירת גבעתי בעזה, במסגרתו התייחס לנפילתו של תלמיד הישיבה איתן דישון הי"ד, לוחם בסיירת גבעתי, שנפל בקרב ברצועת עזה.

"היום אתם חוזרים, מרגש מאוד, שמחים מאוד, אך ביחד עם זאת כואבים שאיתן לא נמצא כאן בחזרה הזו. עם כל המסירות שלכם עדיין ניכרת הענווה והפשטות, יש כאן עשייה של מילים גבוהות", אמר הרב ברקאי.

הרב הוסיף "מול העיניים שלנו רואים מהי המשמעות של ישיבת הסדר, כניסה למלחמה מתוך תורה וחזרה מהמלחמה לתורה, מגלה את עומק הקדושה. ילכו מחיל אל חיל- הפשט לפי האבן עזרא מדבר על החיילים וחז"ל דרשו זאת על הליכה מבית כנסת לבית המדרש, זכינו וזכיתם שהדברים האלה התקיימו ביחד, הולכים ומחזקים אחד את השני, להילחם את מלחמת ישראל מתוך תורה, התורה היא שנותנת עוז ותעצומות.

אנחנו זוכים בדור שלנו הרבה בזכותכם, כמו תלמידי רבי עקיבא שחיים את התורה בגדלותה ויודעים למרוד את מרד בר כוכבא. כמו חילותיו של דוד המלך שמי שירא ירא ורך הלבב ילך וישוב לביתו ומי שלא ירא הוא מי שבוטח בהקב"ה, בא ממקום של תורה קדושה ואמונה, שמחים שמתוך המקום הזה יצאתם ושמחים שחזרתם לכאן עם כל הקושי והמורכבות".

"אתם לא חוזרים באותה צורה, בצורה הפנימית ילכו מחיל אל חיל, התורה תהיה למעלה ולמעלה, כל המציאות שלכם תשפיע על הישיבה, תרומם את הישיבה ואת כל בית ישראל, שמחים מאוד שחזרתם", סיכם הרב.

ריקודים בישיבת קרית שמונה לאחר החזרהצילום: באדיבות הישיבה