ירי של חיזבאללה לעבר הצפון
ירי של חיזבאללה לעבר הצפוןצילום: איל מרגולין, פלאש 90

אדם אחד נפצע באורח קשה ושניים נוספים נפגעו באורח קל מפגיעת טיל נ"ט ששוגר בצהריים בלבנון ופגע במבנה בגליל המערבי.

הפצועים טופלו על ידי כוחות ההצלה ופונו לקבלת טיפול רפואי. אחד מהפצועים קל הוא חייל. שני הפצועים האחרים הם אזרחים אמריקניים.

בהמשך הערב התדרדר מצבו של האזרח האמריקני שנפצע באורח קשה והוא הועבר ממחלקת טיפול נמרץ במרכז הרפואי לגליל בנהריה לחדר הניתוח.

מוקדם יותר דווח על גבר כבן 28 שנפצע באורח קשה בכפר זיתים כתוצאה מהמטח הכבד הבוקר (ראשון) לעבר הגליל התחתון. צוותי הצלה שהוזעקו לזירה העניקו לו סיוע רפואי ראשוני ופינו אותו למרכז הרפואי בפוריה.

פראמדיק מד"א דוד פחימה וחובש בכיר במד"א אביעד עמר סיפרו: "חברנו עם הפצוע שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות רסיסים בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קשה ויציב".

שריפה פרצה במשמורת הארבל בעקבות המטחזיו לוי רשות הטבע והגנים

הירי של חיזבאללה הורחב היום לאיזורים בהם לא נשמעו אזעקות מאז חודש אוקטובר כשבעיר טבריה דווח על שמיעת הדי פיצוצים. בצה"ל מסרו כי זוהו כ-20 שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב הגליל התחתון, חלקם יורטו בהצלחה על ידי לוחמי ההגנה האווירית.

בהמשך זוהו עוד כעשרים שיגורים בהם שני שיגורי נ"ט שנורו ממרחב עייתא א-שעב לעבר מרחב שתולה ללא נפגעים. בחיזבאללה מסרו כי היעד לשיגורים היה בסיס נמרה מערבית לטבריה וכן בסיס חיל האוויר בהר מירון בתגובה לחיסול של איש הארגון אתמול.