רון קובי
רון קוביצילום: David Cohen/Flash90

ראש עירית טבריה לשעבר רון קובי ממשיך להסתבך: בית משפט השלום בטבריה הוציא היום (ראשון) צו לפתיחת הליכי חדלות פרעון נגדו.

הצו הוצא לבקשת הבעלים של המקומון "כוכב הצפון" חיים חליווה לאחר שזכה בתביעת לשון הרע שהגיש נגד קובי - אך קובי בחר שלא לשלם.

על פי החלטת בית המשפט קובי נדרש לשלם פיצויים בסך כ-482 אלף שקלים בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין. לאחר ערעורו של קובי הופחת הסכום בכ-55 אלף שקלים.

אך קובי המשיך להיאבק משפטית וביקש לאפשר לו להסדיר את חובותיו באמצעות הליך הסדר נושים וטען כי הנושה (חליוה) פעל בחוסר תום לב בבקשתו להכריז עליו כחדל פירעון וכי כל הניסיונות להגיע להסדר לא צלחו ממניעים זרים של הנושה.

על פי הדיווח ב'ynet', קובי טען כי הנושה יודע שהוא אינו חדל פירעון ואין הצדקה לנקיטת ההליך.

מנגד, טען חליוה כי קובי עצמו הצהיר במסגרת הבקשה לעיכוב ביצוע כי אינו יכול לשלם את החוב אלא במימוש נכסים, לגביהם התברר שרובם אינם רשומים על שמו.

לארח דין ודברים החליט השופט לדחות את טענות קובי. "הגעתי לכלל מסקנה כי דין בקשת הנושה להתקבל. אני דוחה את טענת היחיד (רון קובי) לקיום חלופה להליך חדלות הפירעון ולכך שהליכי ההוצאה לפועל נותנים מענה הולם ומספק לאור נכסיו. הנושה הפנה לקשיים בהליך מימוש הנכסים לאור אופי רישום הזכויות של היחיד בהם ויש צדק בדבריו".

עוד נכתב בהחלטה: "בעניינו, (קובי) לא המציא פירוט ואף לא אסמכתאות המעידות על מצבו הכלכלי הנוכחי שיש בהן להוכיח כי צו לפתיחת הליכים יפגע באפשרות שיקומו הכלכלי".

רון קובי מסר בתגובה "הדבר הזה נולד מתביעת דיבה פוליטית. היריבות הייתה יריבות פוליטית. הוא זכה בתביעת דיבה. הצעתי לו שאתן לו את כל הכסף ושייתן לי חודשיים שלושה, אבל הוא לא רוצה. יש פה משחקי אגו ומשחקים פוליטיים. הוא יקבל את הכסף שלו, אנחנו לא מתחמקים מהחובות שלנו. הסיפור הוא סיפור פוליטי, מנסים לפגוע ברון קובי, מנסים להוציא אותי מהמשחק הפוליטי. מנסים לגרום לסיטואציה שאני אפגע, אבל אנחנו חזקים מספיק ואני מאמין שזה ייפתר בקרוב".