להקת אתניקס
להקת אתניקסרן גולן

להקת אתניקס בשיר לזכרו של סמ"ר איתי שהם מראש העין, לוחם ביחידת אגוז שנפל בקרב בצפון רצועת עזה, בן 21 בנופלו.

"את שחר שהם - אביו של איתי - הכרתי בשרות הצבאי בספינת הטילים של חיל הים אח"י 'ניצחון'" מספר זאב נחמה, סולן הלהקה ומי שהלחין את השיר. "שרתנו יחד תקופה מסוימת עד שהשתחררתי מהצבא אחרי מלחמת לבנון הראשונה".

"החיים לקחו אותנו כל אחד למסלולו. שחר הקים משפחה לתפארת - קן של אהבה אמיתי- ולא התראינו מאז השרות הצבאי. חבר משותף ואיש יקר - נחמיה סל - ששירת איתנו בספינה פנה אלי לאחרונה וחיבר אותי אחרי כל השנים שוב למשפחת שהם שאיתי בנם הצעיר נפל במלחמה הארורה בעזה".

"איתי השאיר אחריו פתקים. מעט פתקים אבל עם עולם שלם" מספר נחמה על הפתקים שקיבל משחר ונינה - הוריו של איתי - שביקשו ממנו להלחין את מילותיו של בנם. "בזמן הכתיבה הרגשתי ממש את נוכחותו של איתי, משגיח טוב טוב מלמעלה שנשאיר יחד למשפחתו ולעולם מזכרת חיה ונצחית".

"זה השיר שהלחנתי - המילים העומק והמחשבות הן כולן של איתי, יורם פויזנר הגיטריסט שלנו התחבר מיד והפיק פנינה מוסיקלית שכולה איתי שהם. שחר אחי היקר ונינה יקרה תודה שנתתם לנו את הזכות להיות בזה- ותודה שהכרנו משפחה חמה ואוהבת כמו שאתם. תודה אישית לנחמיה סל אחינו היקר והמלא נתינה. שלא נדע יותר צער לעולם".