יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוסצילום: ערוץ 7

יו”ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ יצחק פינדרוס טען היום (ב') כי במידה וקהילות חסידיות כחסידות בעלז יצטרפו לממ"ח (חינוך ממלכתי חרדי) "אין מה לרוץ ביחד", כלשונו.

“המאבק הוא על החינוך החרדי וגיוס בני ישיבות. אם אין את הבסיס המשותף, אין מה לרוץ ביחד כך גם אמר מרן הרב אדלשטיין”, אמר פינדרוס הבוקר בראיון ל'קול ברמה'.

כזכור, ערב הבחירות האחרונות הורה הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, מנהיגה של דגל התורה באותם ימים, שלא לרוץ עם אגודת ישראל כל עוד חסידות בעלז מתכוונת להצטרף לממ"ח.

בעקבות כך, ראש הממשלה נתניהו התערב והבטיח כי תקציבי מוסדות המוכר שאינו רשמי והפטור יושוו לתקציבי הרשתות החרדיות. בפועל, זה לא קרה ועל רקע המלחמה הסיכוי שמהלך ההשוואה יראה אור נמוך.

בשל כך, החלה חסידות בעלז וקהילות חסידיות נוספות לחדש את מהלך ההצטרפות לממ"ח.

בסוף השבוע האחרון דווח כי מוסדות חסידיים קיבלו סמל מוסד ויעברו לזרם הממ”ח – ביניהם מוסדות קרלין, מוסדות צאנז, מוסדות ביאלה, מוסדות בעלז, מוסדות ויז’ניץ, מוסדות באיאן, ומוסדות כלל חסידי.

בהתייחס לחוק הגיוס אמר פינדרוס כי "אפשר וצריך לחוקק את הגיוס כבר במושב הקיץ, אנחנו מקווים שנתניהו שותף שלנו לזה. "כרגע נראה שכן, אם נראה שלא – נצטרך לעשות חשיבה. יש חוק בוועדת חוץ וביטחון, ביקשנו מהליכוד שיעברו אותו, במידה ולא – נצטרך לשקול מחדש”.

הוא הוסיף: “מי שתוקע מקלות בחוק הגיוס היא היועמ"שית ובג"ץ. לדעתי צריך לפטר אותה. הממשלה העבירה את זה, הכנסת העבירה את החוק כעת נשאר להעביר אותו בקריאה שנייה ושלישית”.