תלמידי ישיבת צביה הר ברכה שרו את שירת האמונה יחד עם הורי הנופלים ממלחמת חרבות ברזל.

התלמידים למדו על הלוחמים והאזרחים שקפצו מביתן בשמחת תורה לקו האש להציל חיים, הפיקו מיצגי זיכרון וערכו סיום ש"ס משניות לעילוי נשמתם באירוע השיא שכלל מפגש עם הורי הנופלים ושירה משותפת שהופק לקליפ מחזק ומעורר השראה.

לאה חדרי יועצת בישיבה, סיפרה: "המיזם והמפגש עם הורי הגיבורים השאיר חותם משמעותי בלב תלמידינו. תקופה כה מאתגרת, דורשת מאתנו להעמיק את השורשים, לתת משמעות למה שקורה סביבנו ולהיות חלק מהדבר הגדול הזה. השמחה בשירת הגאולה המשותפת, בחוויה שנערים לומדים על יקיריהם שנפלו, לוקחים מהם נקודות אור ומפיצים אותן הלאה".

הרב יעקב אידלס ר"מ בישיבה, הוסיף: "'לומדים מגיבורים' היה תהליך שהצמיח והוביל את התלמידים לעשיה והזדהות עם הערכים המשמעותיים ביותר בעת הזו. כבר בחירת הדמות בה רצו להתמקד יצרה את החיבור הראשוני, ולאחר מכן עם התקדמות המיזם היה ניתן לראות איך כל קבוצת תלמידים מכירה ומוקירה את הדמות והסגולות הייחודיות שלה".

ראש ישיבת הר ברכה, הרב יוגב כהן, סיכם במסר להורי הנופלים. "משפחות גיבורים יקרות, מקרבכם צמחו הקדושים הגיבורים הללו, המשיכו לחיות מכוחם אל תרכינו את ראשיכם, אלא זקפו את קומתכם מאוד. לכבודם, הרימו את מבטכם אל מעבר לאופק הרגיל אל חזון הגאולה ואחרית הימים".