בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: מארק ישראל סאלם, פול

תנועת חמאס מגיבה על הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לקווים האדומים של ישראל במו"מ עם חמאס על שחרור החטופים.

"בעת בה אנו מציגים גמישות וגישה חיובית כדי להקל על ההגעה להסכם להפסקת התוקפנות, נתניהו מניח מכשולים נוספים בפני המו"מ, ומסלים את התוקפנות שלו ופשעיו נגד עמנו וממשיך בניסיונות לגרש אותו בכוח כדי להכשיל את כל המאמצים להגיע להסכם", נאמר בהודעה חמאס.

בהודעתה ציינה עוד חמאס: "אנו דורשים מהמתווכים להתערב כדי לשים קץ למשחקים של נתניהו ולפשעיו, ואנו דורשים מהקהילה הבינלאומית והאו"ם למלא אחר האחריות שלהם המשפטית והאנושית ולהפעיל לחצים כדי להפסיק את פשע ההשמדה אשר עמנו נתון לו, ולמצות את הדין עם מנהיגי הכיבוש בגין פשעיהם".

אמש חשפה לשכת ראש הממשלה את הקווים האדומים של הממשלה. ראשית, הדגישו בלשכת נתניהו, כי "עמידתו האיתנה של ראש הממשלה נגד הניסיון לעצור את פעולת צה"ל ברפיח היא זו שהביאה את חמאס להיכנס למשא ומתן".

עוד צוין כי "ראש הממשלה מוסיף לעמוד בתוקף על העקרונות שכבר הוסכמו על ידי ישראל: 1. כל עסקה תאפשר לישראל לחזור ולהילחם עד להשגת כל מטרות המלחמה. 2. לא יתאפשרו הברחות נשק לחמאס מגבול עזה למצרים. 3. לא תתאפשר חזרת אלפי מחבלים חמושים לצפון הרצועה. 4. ישראל תמקסם את מספר החטופים החיים שיוחזרו משבי החמאס".

"המתווה שהוסכם על ישראל וזכה לברכת הנשיא ביידן יאפשר לישראל להשיב חטופים מבלי לפגוע ביתר מטרות המלחמה", אמרו בלשכת נתניהו.