יהודה ליבמן
יהודה ליבמןעצמי

בזמן ששמעתי את דבריו של אלוף פקמ"ז היוצא יהודה פוקס, כנגד חלוצי ההתיישבות הנאמנים, נזכרתי באחים שזורקים את יוסף אחיהם לבור, ומוכרים אותו לעבד למצרים.

לאחר 22 שנים כשיוסף פוגש אותם כשהוא משנה למלך במצרים, הוא משתף אותם בדברי אמונה, על הטוב שיצא לעם ישראל, מתוך שנאתם ומחשבתם הרעה.

בשם כל ישראל, אנחנו אומרים לאזרח הקטן, האלוף במיל. יהודה פוקס: אתה חשבת עלינו רעה, א-לקים חשבה לטובה, למען עשה כזה להחיות עם רב יהודי, במרחבי יהודה ושומרון.

במשמרת שלך זכינו לתנופת ההתיישבות הגדולה ביותר שהייתה ביהודה ושומרון מאז תחילת גוש אמונים.

ואלו הם ההישגים לנצח נצחים:

א. הכרה ממשלתית ב13 מאחזים, שקיבלו הכרה ומעמד של ישובים חדשים.

ב. הקמת עשרות חוות וגבעות ברחבי פקמ"ז שחולשים במרעה וחקלאות על מאות אלפי דונם.

ג. תנופת בניה של עשרות אלפי יחידות בניה בכל יישובי יהודה ושומרון.

ד. סלילת אלפי קילומטרים של כבישים חדשים, מחלפים, כיכרות תנועה, רמזורים, מהפכה תחבורתית שלא היתה כמותה מאז מלחמת ששת הימים.

ה. הכפלת והעצמת גדודי הגמ"ר בכל מרחבי הפיקוד כולל תכנית עמ"ט הגמ"ר לתקן ואמצעים שיתנו את המענה המבצעי להגנה ופעילות מבצעית בכל המרחב.

ו. רפורמה ניהולית במנהל האזרחי והפיכתו לרשות ממשלתית יעילה ועצמאית להגשמת חזון מליון יהודים בחמש השנים הקרובות ביהודה ושומרון.

ז. 'פינוי מרצון' של אלפי מאהלי בדואים ובריחתם בעידוד 'נוער הגבעות' לאחר שהשתלטו על אדמות מדינה ושטחי אש במשך עשרות שנים.

ח. שרשרת מבצעי תקיפה בערי יהודה ושומרון, מודל מבצעי לקראת תכנית מבצעית של כיבוש ושחרור כל מרחבי יהודה ושומרון, בהתאם למורשת מלחמת השחרור בטבריה, בית שאן, אשקלון, הרצליה, צפת, באר שבע, ומאות כפרים שתושביהם הערבים גורשו או ברחו על נפשם מעבר לגבולות ישראל.

ט. מהפכת 'עבודה עברית' בישובים, איסור כניסת פועלים ערבים לתחומי הישובים, והחלפתם בעובדים יהודים או זרים שאינם אויבים.

במשמרת של יקיר ההתיישבות יהודה פוקס החלה מהפכה התיישבותית, שתביא במהרה למימוש חזון ארץ השלמה, על כל גבולותיה ומרחביה, ימה וקדמה, צפונה ונגבה.