סמוטריץ': לא הגיע הזמן להקשיב לנו?צילום: ערוץ 7

יו"ר מפלגת הציונות הדתית השר בצלאל סמוטריץ' הגיב במהלך ישיבת סיעתו אתמול (שני) לשאלתו של העיתונאי יובל קרני שתהה מדוע על הציבור לבחור דווקא בעמדה שמייצג יו"ר מפלגת הציונות הדתית בכל הקשור לעסקה לשחרור חטופים.

"הרוב הגדול בציבור הישראלי תומך בעסקה גם במחיר של הפסקת הלחימה. למה שנהיה בטוחים שמה שאתה אומר לגבי העסקה נכון ולא מה שהצד השני אומר?", תהה קרני.

סמוטריץ' השיב לו: "כי לאורך שלושים שנים מה שאמרתי התברר כנכון. כשהתנגדנו לאוסלו והתחננו 'אל תתנו להם רובים' אמרו לנו שאנחנו סתם מפחידים את הציבור, צדקנו. כשהתנגדנו לגירוש מגוש קטיף והזהרנו מפני ה-7 לאוקטובר אמרו לנו שאנחנו סתם מפחידים את הציבור, צדקנו. כשהזהרנו מעסקת שליט ומהתוצאות של שחרור מחבלים סיטונאי אמרו לנו שאנחנו סתם מפחידים את הציבור, צדקנו".

"עכשיו אנחנו מזהירים שוב מפני התוצאות הרות האסון של העסקה המופקרת הזו. לא הגיע הזמן להקשיב?", דברי סמוטריץ'.

ביממה האחרונה מורגשת פעילות התקפית מוגברת של צה"ל בצפון רצועת עזה שנועדה להגביר את הלחץ הצבאי על חמאס ולהתקדם בעסקה לשחרור חטופים.

שר הביטחון יואב גלנט אף אמר במפגש עם משפחות החטופים: "הלחץ הצבאי יצר את התנאים שמאפשרים להתקדם לעסקה, מערכת הביטחון תדע גם לעצור וגם לחזור להילחם בכל מקום בעזה, ככל שיידרש. עלינו לנצל את הלחץ הצבאי כדי להניע את העסקה ולא להחמיץ אותה".

ביממה האחרונה מורגשת פעילות התקפית מוגברת של צה"ל בצפון רצועת עזה. הפעילות הזאת נועדה להגביר במישרין את הלחץ הצבאי על חמאס להתגמש ולהתקדם בעסקה לשחרור חטופים. שר הביטחון יואב גלנט אף אמר במפגש עם משפחות החטופים: "הלחץ הצבאי יצר את התנאים שמאפשרים להתקדם לעסקה, מערכת הביטחון תדע גם לעצור וגם לחזור להילחם בכל מקום בעזה, ככל שיידרש. עלינו לנצל את הלחץ הצבאי כדי להניע את העסקה ולא להחמיץ אותה".

אתמול בלילה הודיע דובר צה"ל שחיל האוויר הגביר את התקיפות בצפון רצועת עזה, ומלבד הקרבות שאוגדה 98 מנהלת בשכונת שג'אעייה זה כמה שבועות, החל צה"ל לפשוט על אתרים נוספים בכמה שכונות בצפון רצועת עזה. דובר צה"ל בשפה הערבית, אל"מ אביחי אדרעי, קרא אתמול אחר הצהריים לאזרחים בשכונות סברה, רימאל וא-דרג' להתפנות לאזור ההומניטרי.