איתי שהם
איתי שהםצילום: באדיבות המשפחה

להקת "אתניקס" שחררה את "דברים שכתבתי", סינגל חדש שמוקדש לסמ"ר איתי שהם, לוחם בעוצבת הקומנדו שנפל בקרב בצפון רצועת עזה בחודש נובמבר.

"הסיפור הזה מתחיל בשירות הצבאי שלי לפני 40 ומשהו שנים בחיל הים", שיתף היום זאב נחמה בריאיון בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. "שירת איתי בחור בשם שחר שהם, בספינת הטילים של חיל הים אח"י 'ניצחון'. השתחררנו וכל אחד הלך לדרכו. אני עשיתי את הקריירה שלי, הוא הקים משפחה לתפארת".

"הגיעה המלחמה הארורה הזו, והבן שלו איתי נפל ב-21 בנובמבר", סיפר נחמה. "ההורים של איתי חיפשו לעשות משהו להנצחה שלו, הם רק לא ידעו איך לעשות את זה. חיבר בינינו חבר משותף מחיל הים. הסתבר שאיתי השאיר כמה פתקים שכתב בהן מחשבות בכל מיני מצבים. קיבלתי את הפתקים האלה מההורים והצלחתי להפוך אותם לשיר".

"אני מאוד נרגש, קשה לי אפילו להסביר את זה", הוא הוסיף. "כשהם פנו אליי בהתחלה, חשבתי שלא אצליח להתחבר לדבר עמוק כזה בנפש. יום אחד, קרה משהו שאני לא יכול אפילו להסביר אותו, המילים של איתי התחברו לתוך מוזיקה. איתי נשאר איתנו לתמיד".

"זאת תקופה קשה", אמר עוד נחמה. "יש כל כך הרבה אנשים שנמצאים עכשיו במקום של מלחמה. אבל תמיד יש את הניצוץ הקטן, שתמיד אנחנו קמים מחדש. אין לנו ברירה".