חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית אומרת לערוץ 7 כי מפלגתה אינה חותרת לפירוק הממשלה אך מתעקשת על דרישותיה מול ראש הממשלה.

"הניסיון ליחצ"ן כאילו יש כאן עכשיו פירוק של הממשלה הוא שקר וכזב. אם מישהו יחליט לפרק זה לא יהיה אנחנו אלא מפלגת ש"ס. אנחנו במשך תקופה ארוכה מביטים במהלכים הזויים ומטורפים שמתרחשים במדינה ולא מרגישים שום שינוי. כל יום אנחנו מתעוררים להזיה גדולה יותר מאתמול. ההתנגדות להכניס את השר בן גביר לקבינט המצומצם מסבירה לנו שיש כאן אי רצון אמיתי לייצר שינוי. אנחנו לא דורשים משהו שהוא בשבילנו, אלא הכל נעשה מתוך רצון אמיתי לשנות, לייצר כאן חשיבה ותפיסה אחרת", טוענת סון הר-מלך.

היא מודה שלא הופתעה כלל מנאומו של אלוף פיקוד המרכז היוצא יהודה פוקס שדיבר, בין היתר, על אלימות מצד מתיישבים. "הנאום של יהודה פוקס לא חידש לי שום דבר. מיומי הראשון בכנסת אני זועקת את התפסיסה הזו של האלוף שחושב שהמתיישבים ביו"ש פשוט לא צריכים להיות שם. עד עכשיו זה היה נסתר והוא קיבל גיבוי בשתיקה, אך אתמול הוא חשף בפני הציבור את האג'נדה והתפיסה שלו, שיוצרת דיסוננס. הדברים שהוא אמר מאוד חמורים לגבי ההתנהלות שלו כלפי ההתיישבות ואנשי ההתיישבות".

"יש ירידה באלימות הלאומנית ויש דיונים בוועדת החוץ והביטחון ששם קיבלנו את נתוני האמת. הפשיעה האמיתית מתרחשת אצל האנרכיסטים שמפרים את הביטחון של מדינת ישראל ומשחירים את שמה. זו תופעה שצריך לטפל בה ופוגעת בביטחון מדינת ישראל. הדבר הזה לא מקבל את ההתייחסות מתוך האג'נדה שהמתיישבים הם אויב", היא מדגישה.

סון הר-מלך גם דוחה את דברי האלוף פוקס לפיהם הוא לא מקבל גיבוי מההנהגה בשטח. "כשהוא קיבל גיבוי מההתיישבות זו הייתה ההצדקה שלו להתעלל בהתיישבות, להוציא צווי מעצר לקטינים וצווי הריסה, ראינו מצידו מהלכים להגדיר את המתיישבים כאויב. הניסיון לייצר תופעה ממשהו שהוא מאוד מינורי זה חלק מניסיון לייצר דמוניזציה למפעל ההתיישבות ואנחנו מוכרחים להבין את זה. ככל שנבין את השיטה שלהם ונדע לא לתת להם גיבוי, כך ייטב".

את האמירות על הצורך בחיזוק הרשות הפלסטינית היא מגדירה "הזויות". "התפיסה היא שצריך לחזק את הרשות הפלסטינית כשכל בר דעת בישראל מבין שמדובר בחמאס לכל דבר ועניין. המגמות של הרשות הן השמדת מדינת ישראל".

ומה לגבי מי שיחליף את האלוף פוקס? "יש לו צ'אנס אבל הוא נתון תחת ביקורת. אלופים ביהודה ושומרון עם בעלי סמכות של ראש ממשלה ולכן כמו שראש ממשלה לא חף מביקורת גם הם לא. אם נראה שהוא ממשיך באותן אג'נדות אז גם הוא לא יהיה חף מביקורת".