יהודים בעלייה להר הבית
יהודים בעלייה להר הביתצילום: מינהלת הר הבית

סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית "וופא" ממשיכה לשלול את עצם קיומו ההיסטורי של בית המקדש על הר הבית, וכנגזרת מכך את זכות העם היהודי בירושלים ובארץ ישראל.

בדיווח על ביקור יהודים בהר הבית היום (שלישי), כינתה "וופא" את האירוע השגרתי "פריצה של קולוניאליסטים למסגד אל-אקצה המבורך", אשר "בראשה עמד חבר הכנסת הקיצוני יהודה גליק.

מקורות מקומיים מסרו, כי עשרות קולוניאליסטים פרצו ל(מסגד) אל-אקצה מכיוון שער המוגרבים בקבוצות הבאות זו אחר זו בהנהגת הקיצוני גליק ותחת אבטחה כבדה של משטרת הכיבוש", נכתב בדיווח של "וופא".

עוד צוין, כי "הקולוניאליסטים ביצעו סיורי התגרות ברחבות (מסגד) אל-אקצה, קיימו טקסים תלמודיים באזור המזרחי שלו והאזינו להסברים על בית המקדש שעצם קיומו הינו לכאורה בלבד".

סוכנות הידיעות הפלסטינית האשימה את "כוחות הכיבוש" בנקיטת אמצעי ביטחון נוקשים באזור מסגד אל-אקצה והעיר העתיקה שבאו לידי ביטוי בתקיפת תושבי ירושלים הערבים ושיבוש התנועה שלהם באזור. לטענתה, למעט בימים שישי ושבת מסגד אל-אקצה נתון ל"פריצות של הקולוניאליסטים" מדי בוקר וערב בניסיון לשנות את המצב הקיים ולכפות חלוקה של השימוש בו גם ליהודים על בסיס של זמן ומקום.