נריה זארוג
נריה זארוגצילום: באדיבות המשפחה

נריה זארוג, תושב יצהר ואב לארבעה השוהה מזה חודשיים במעצר מנהלי, הורד אמש לבידוד בבית המעצר מגרש הרוסים לאחר שבשב"ס טענו כי שוחח עם אשתו בטלפון למרות שנאסר עליו לקיים שיחות מהכלא.

זארוג שעצור מזה חודשיים מנוע מלבצע שיחות מהכלא, אף לא לאשתו וילדיו הקטנים שנאלצים להסתפק בפגישה קצרה בת חצי שעה אחת לשבועיים מאחורי מחיצת זכוכית משוריינת.

אמש הגיעו סוהרי שב"ס לתאו של זארוג וטענו כי קיים שיחת טלפון עם אשתו מטלפון קווי המוצב בכלא ומשמש אסירים נוספים. כעונש על שיחת הטלפון שקיים, הורד זארוג לתא מבודד וקטן בו קיימים רק שירותי "בול פגיעה". במקביל לקחו סוהרי שב"ס מזארוג את ספריו והכניסו אותו לתא שהכיל מיטה אחת בלבד ללא ציוד אן רכוש נוסף.

"במשך תקופה ארוכה מתעמר שב"ס יחד עם המחלקה היהודית בשב"כ באופן מכוון בעצורים המנהליים", אמרו היום במשפחתו של זארוג. "יחס מזלזל, התנכלות מתמדת ומניעת זכויות בסיסיות. במשך למעלה מחודשיים מנוע נריה אפילו מלקיים שיחות טלפון עם אשתו וילדיו שנותרו ללא אב, וכעת בשב"ס החליטו לשבור שיאים חדשים של חוסר אנושיות ולהעניש את נריה בגין "החשד החמור" ששוחח עם אשתו בטלפון".

"מעצרו של נריה וששת המתיישבים הנוספים שנעצרו ללא משפט הוא פשע, אך ההתעמרות ומניעת הזכויות הבסיסיות שהם חווים בתוך הכלא היא פשע חמור שבעתיים. אנו קוראים לנבחרי הציבור לפעול כדי שההתעמרות והרדיפה בנריה וחבריו יפסקו עוד היום", הוסיפו במשפחתו של זארוג.