"אסרי לגפן עירו ולשרקה בני אתנו" ברך יעקב אבינו את בנו יהודה. אשכולות הגפן העומדות עכשיו בתחילת הבשלתן בגת גדעון ביישוב גני טל, והמזכירות את המילים כדברי הפסוק "והימים ימי בכורי ענבים" מעידים יותר מכל על שמו של המקום. שורק.

גת גדעון, לצידו של פודטראק רוחמה, הינה גת ענבים עתיקה מהתקופה הביזנטית שנחשפה כאשר בנו את היישוב גני טל. הגת ממוקמת בתוך מטע זיתים יפה . באתר, הפתוח כל שעות היום למבקרים, יש הסבר על הגת עצמה ועל הדרך בה הפיקו יין בתקופת התלמוד וראשית תקופת הגאונים. במקום פינות ישיבה קק"ל המתאימות לפיקניק ערב כיפי עם הילדים בחיק הטבע .

גת גדעון
גת גדעוןצילום: קובי פינקלר

לצידה של הגת מקום נפלא לפתוח או לסיים בו יום טיול וסיור בחבל הארץ הנפלא הזה. פודטראק 'רוחמה'.

זו עגלת הקפה, המאפה והכריכים הראשונה שעלתה כאן על הקרקע. מאז נופו לה עוד רבות ורבים ועליהם עוד נגיע. קמו שני חברים ועשו מעשה. ללא רקע, ללא ידע רק עם תחושה של לעשות טוב לאחרים. פשוט פתחו עגלת קפה בוטיק העונה לשם "רוחמה". למה רוחמה? אה. זה פשוט על שם האמא של דוד שיינס מבעלי המקום. במקום ניתן למצוא כאמור מאפים, כריכים פיצות חליטות תה שייקים ועוד מגוון דברים מיוחדים. הכל טרי ונקי עד מאד. 052-7480226

מנה ברוחמה
מנה ברוחמהצילום: קובי פינקלר

לא הרחק משם חורשת הנופלים לזכרם של רס"ן איתמר אלחרר ורס"ן אופק אהרון ז"ל חורשה רחבה ושביל גישה מבטון עם תאורה, ספסלי ישיבה וספסלי נדנדה. מורשת לזכרם של הנופלים.

קפיצה קטנה לטעימת גלידות בבן&ג'ריס

מהמורשת שלנו למורשת הגלידה. אנחנו בפתח הקיץ החם ואי אפשר בלא ביקור וטעימת גלידה כשרה למהדרין תוצרת כחול לבן.

המסע שהתחיל ב-1978 עם שני בחורים ועסק לגלידה שהם בנו היא אגדית ממש כמו הטעם המופלא של הגלידה שלהם. רוצים להרגיש איך החוויה של גלידת של בן&ג'ריס תוכננה במקור? היכנסו לאחד הסניפים שלהם ותטעמו מכל אחד מהטעמים המופלאים, המוגשים בדיוק כמו שכדורי הגלידה הראשונים הוגשו במקור על ידי בן וג'רי בעצמם.

בחנות המבקרים המופלאה שלהם אושר של טעמים ואפילו מקרר עודפים ( 8 ב- 105 ₪). בקרוב מאד בן אנד ג'ריס ישראל מקים מפעל חדש בארץ, באזור התעשייה של קריית גת, כשהוא צפוי להכיל פסי ייצור חדשניים עם טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, במטרה להתרחב לתחומים נוספים כמו ייצור טילונים וקסטות. כמו כן יפתח במקום החדש מרכז מבקרים ראשון מסוגו בישראל, חנות דגל של גלידריית בן& ג'ריס ומרכז לוגיסטי מהמתקדמים בתחום המזון בישראל. כרגע זה ברחוב הקציר, א.ת. באר טוביה. 073-270-8720

חנות המפעל
חנות המפעלצילום: קובי פינקלר

התקררנו? שבענו? קפצנו לשעה וחצי לסדנה של אביטל בחפץ חיים. אישה מדהימה היא אביטל אוחיון. מלאת חיים. משמחת כל ילד ולידה ולא מקפחת גם את ההורה והסבתא. מבחר ענק של יצירות וכל אחד יוצא עם מוצר ביד. סדנאות יצירה בהתאמה אישית. מגוון יצירות כמו מקרמה עיסת נייר, פסיפס, פוטו טרנספר, תמונות במסמרים, ליבוד ועוד. אין דבר כיפי מזה. טל. 058-405-2588

טיילת מושקו

רוצים קצת טבע בין הכרמים והזיתים? קפצו לטיילת מושקו שעל גדת נחל תמנה, הממוקמת בין בית חלקיה ליד בנימין ומספקת חילוץ עצמות מהנה, נעים ויפה לאחר צהריים קצר במיוחד.

אז מי זה מושקו רום? מושקו רום ז"ל היה עובד רשות הניקוז ואישיות מיוחדת במינה שראה את היופי המסתתר בכל פינה עזובה והטיילת הייתה רעיון שלו. לצערנו עד שהטיילת הוקמה נפטר מושקו ממחלה קשה והטיילת נקראה על שמו.

מדובר שביל הליכה מסודר ונוח לאורך נחל תמנה שבצידו נטעו עצים, נבנתה תאורה והמקום מאפשר גם סיור לילי בטבע כשלאורכו פזורים ספסלים ופינות ישיבה.

כיף אמיתי. כדאי ממש להביא איתכם סלסלת פיקניק ולשבת בפינות הישיבה הנחמדות שנמצאות לאורך השביל וליהנות מארוחה לעת ערב, בשעת שקיעה. אל תיבהלו לא תתקעו פה בחושך, השבילים מוארים ולילדים טיולילה יכול להיות חוויה מעולה ומבחינתכם עדיין חוזרים בשעה נורמלית לבית ולמיטה.

טיילת מושקו לעת ערב
טיילת מושקו לעת ערבצילום: קובי פינקלר


ולסיום צריך גם אוכל חם ומשביע. הגענו למרכז המסחרי של יד בינימין שם ממוקם יענקלס בצומת. באמצע השבוע, שניצל, פרגיות, שקשוקה, נקניקיות ומיום חמישי יריד אוכל יהודי מוכן לשבת וליל שישי עד השעות הקטנות של הלילה. מרכז מסחרי יד בנימין. במגרש החניה ממול, יתפחו בקרוב גם מתחם שלם של פודטראקים על כל מגוון האוכל שאפשר להציע. יש למה לצפות.