סיליביו ברלוסקוני
סיליביו ברלוסקוניפלאש 90

מתאו סלביני, שר התחבורה האיטלקי, רוצה לשנות את שם שדה התעופה הבינלאומי במילאנו ל"נמל התעופה סילביו ברלוסקוני", על שם ראש הממשלה לשעבר השנוי במחלוקת, סילביו ברלוסקוני.

מעל 35 אלף מתושבי איטליה חתמו על עצומה המתנגדת לשינוי שמו של נמל התעופה הבינלאומי במילאנו. ברלוסקוני, שכיהן שלוש קדנציות שונות כראש ממשלת איטליה, היה מעורב בשערוריות רבות ואף נגזרו עליו ארבע שנות מאסר לאחר שהורשע בעבירות מס.

"החלטתי לתת את האישור הסופי להחלטה של רשות התעופה האזרחית האיטלקית, לשנות את שמו של נמל התעופה מלפנסה לזכרו של ידידי סילביו", אמר שר התחבורה סלביני. אלא שההחלטה עוררה זעם בקרב רבים מתושבי מילאנו וראש העיר המקומי ג'וזפה סאלה, שטען כי ההחלטה התקבלה בעקבות לחץ שהפעילו פוליטיקאים מהימין האיטלקי.

החוק האיטלקי גם קובע כי נדרשים לעבור 10 שנים ממותו של אדם, עד שניתן יהיה לקרוא למקום ציבורי על שמו. "זה מטורף שבאיטליה החלטה כזו מתקבלת על ידי נשיא רשות התעופה האזרחית. אני לא יכול להבין איך פוליטיקה קשורה לביצוע דברים בצורה כזו", אמר ראש העיר מילאנו לתקשורת האיטלקית.

הוא סיפר כי כבר חסם הצעה לקרוא לשדה התעופה השני בעיר, לינאטה, על שמו של ברלוסקוני. בעצומה עליה חתנו עשרות אלפים מתושבי מילאנו קוראים החותמים לממשלה "לקרוא לשדה התעופה על שם דמות המגלמת ערכים של יושר, יושרה ושירות קהילתי. סילביו ברלוסקוני אינו משקף את הערכים הללו, כפי שהוכיחו הרשעות פליליות רבות שספג במהלך השנים".