הלוויתו של יוחאי אבני ז"ל
הלוויתו של יוחאי אבני ז"לצילום: David Cohen/Flash90

יוחאי אבני, איש שב"ס שנרצח בביתו בגבעון החדשה, הובא היום (רביעי) למנוחות.

אורלי, אימו של אבני: "יוחאי בן יקר, עזבת אותנו בטרם עת בלי אפשרות להיפרד. לפני כשבוע נפגשנו בכלא עופר. יודעים שהדבר האחרון שרצית בחייך זה להיות בכותרות. כל כך צנוע היית. האושר היה בכל מקום שהיית בו. אהבת להתענג מהרגע, בעיקר לצלם את הטבע, לא חיפשת את האושר במקומות אחרים. אתה מותיר לנו מורשת של נתינה. מלאך היית ומלאך תהיה במקומות נסתרים".

אחיותיו ספדו: "אח גדול איך הלכת לנו משום מקום. ילד יפה שנתן תמיד הכל לכולם. היה לך לב גדול. תשמור עלינו מלמעלה. היית טוב מדי. בעולם שכולם רוצים עוד ועוד אתה שמרת על צניעות. היית הדוד המשולם לאחיינים".

"יוחאי היקר רבים דיברו עליך ועל מי שהיית. בכולם נגעת בזכות הקסם האישי שלך. נתינה זה ערך העליון שלך. נתת תמיד באדיבות ובשמחה. ידעת הכל והיית איש שיחה. היית טוב מדי. הערכים על פיהם גדלת השתרשו בך והפכת לעץ שורדי מחובר לאדמה, לטבע, נהנת לעבוד בחקלאות והיית עץ שיש בו הכל. תמימות ונתינה. יצירתיות ואהבה. האהבה שלך לבעלי חיים והכלב שכל כך אהבת אותו. הטיולים בטבע, חצית את דביל ישראל באופנוע. אהבת את ארץ ישראל. ומעל הכל היית אדם שכולו טוב. מצטערת שהרע ביותר פגש אותך. הרוע האנושי. מצטערת שלא יכולנו להציל אותך".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ספד גם הוא: "יוחאי היקר לנו מכל. מלווים אותך היום בדרכך האחרונה. שמעתי אודותך. על נועם ההליכות שלך, על האהבה והמסירות. על האדם המיוחד והנפלא שהיית. על התרומה האדירה שלך לגיבוש לוחמי הכליאה".

"מאחותך ניצן שמענו על אהבתך לטבע ושמחת החיים שאפיינה אותך ועל רצונך להקים בית בישראל. לצערנו העמוק יוחאי נגדע בימי ימיו. הצער הוא עצום. מותו של יוחאי הוא אסון לכל מדינת ישראל. הבטחתי לכם שלא נשקוט עד שנשים את ידינו על מי שעומד מאחורי הרצח השפל הזה. לדעתי, מגיע עונש מוות למי שעשה את זה. כל עוד אני בתפקיד, אנחנו נעשה הכל כדי שבתי הכלא שלנו יתפקדו בתי כלא אמיתיים ואותם רוצחים נאלחים בני עוולה יבינו שבתי כלא זה לא משחק ילדים. לעד יוחאי יהיה נצור בליבנו".

נציב שב"ס קובי יעקובי אמר כי "האסון ירד בחטף ואנחנו ניצבים כולנו המומים מעצמת הכאב ניתק פתיל חייו של יוחאי. יוחאי כרך את חייו בשירות בתי הסוהר לפני 17 שנים. נאמן לערכי הציונות. פעל להבטיח את שלום הציבור. בבית הכלא האחרון בו שירת בית כלא עופר".

"בכלל תפקידיו פעל במסירות ובמקצועיות. יוחאי היה איש אדמה ואהב את המדינה דרך רגביה. מהצילום של הטבע. בעל חיבור עמוק למשפחתו ולעמו. והנה איש בליעל אשר לאדם יארוב נכנס לביתו, למבצרו של יוחאי תאב החיים. יוחאי השיב מלחמה עד שכרע ונפל".