פינוי פצועים מעזה
פינוי פצועים מעזהצילום: דובר צה"ל

שני לוחמים מחטיבת אלכסנדרוני (3), נפצעו היום (רביעי), באורח קשה בקרב במרכז רצועת עזה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי ומשפחותיהם עודכנו.

אחר הצהריים הובא למנוחות רס"ל טל להט, בן 21, מכפר סבא, שנפל בקרב במרכז רצועת עזה באזור מסדרון נצרים. הוא נטמן בבית העלמין בעירו.

רונית, אימו של טל, נפרדה ממנו: "טל יקר ואהוב, בלתי נתפס שאנחנו מדברים עליך בלשון עבר. בלתי נתפס שלא תיכנס יותר בדלת. בלתי נתפס שאיבדנו אותך. זכית לאהוב ולהיות אהוב. המשפחה היתה כה חשובה לך. דיברת על הטיול הגדול אחרי השחרור והצעת שנבוא איתך. את הטיול הגדול כבר לא נעשה. בחרת לעשות את השירות הכי משמעותי. רצית להיות במאי גדול אחרי השחרור ולא היה לי ספק שהיית מצליח בזה. זכות גדולה להיות אמא שלך. אתגעגע לחיוך, לחיבוק. מותך ציווה לנו את החיים. השארת חותם בליבנו לעד".

האב רן ספד: "טל בני היקר, היית מדהים. היית אמיץ. היו לך חלומות לעשות סרטים בהוליווד. היית אדם טוב, הרבה יותר טוב ממני. למה בחורים מדהימים כמוך צריכים למות בגיל 21? איבדתי את היקר מכל. אתמול נכנסתי לחדר שלך וחיבקתי את המדים שלך. כמה אהבתי לדבר איתך. יותר לא נדבר. אמרת שהסיבה שאתה וחברייך נלחמים היא כדי לשחרר את החטופים. אני מבטיח לך שאני ואמא נפעל לשחרר את החטופים. סליחה, סליחה טל בני היקר".

יונתן, אחיו של טל, נפרד: "טל אחי היקר, אני לא מאמין שאני מספיד אותך. קשה לעכל את זה. היית אדם הכי חי שיש וזה בלתי נתפס שאתה שוכב כאן ללא רוח חיים. כמה הייתי רוצה לחבק אותך עוד פעם אחת, לדבר איתך עוד פעם אחת. כמה רציתי לראות אותך בבית אחרי עזה כשאתה בריא ושלם. דיברנו על השחרור שלך ועל טיול, ולצערי שניהם כבר לא ייצאו לפועל. אני גאה שיש לי אח כזה שנתן את כל כולו למדינה. אתה תחסר לי בהמשך חיי. אוהב אותך יותר מכל דבר בעולם".