מתן בן ה-18, בנם הבכור של נועה אדר ברנס וניר ברנס, שנהרגו אתמול (שלישי) מפגיעת רקטה על רכבם בגולן נפרד מהוריו, נפרד מהם בחשבון האינסטגרם שלו.

"תודה לכם אמא ואבא, על החיים הכי טובים שיש. לימדתם אותי כל כך הרבה דברים שהיום אני חזק מהם. אני יודע שאתם גאים בי שם למעלה, ובטוח שאתם יושבים ואומרים וואו, איזה משפחה יש לנו. רציתי לומר סליחה אם פגעתי בכם, אתם האוויר לנשימה שלי. אנשים טהורים בנפש ובגוף. אנשים טובים שתמיד עזרו לכולם, אנשים מצחיקים שכל דקה איתם זה שמחה וצחוק. מתגעגע לבדיחות הפרטיות שלנו, תמיד אני אזכור שברנס זה מותג. במילה אחת - תודה".

לפני הלוויית הוריו בנתניה נעמד מתן ומסר הצהרה לתקשורת, "אני רוצה להגיד שאנחנו לא לבד, וכל פעם שכותבים לנו שהשאירו אותנו יתומים, אנחנו ממש ממש לא יתומים. יש איתנו משפחה וחברים של ההורים שלי שמקיפים אותנו. אני רוצה להגיד להורים שלי שהם הורים מדהימים, מדהימים, מדהימים ואני לעולם לא אשכח את זה".

"הם נתנו לי הכול ונתנו לי את החיים הכי טובים שהיו לי. הם עכשיו נתנו לי את האחריות לשמור על האחים שלי, ואני חושב שהם נתנו לי את הכבוד הזה ושלימדו אותי. וזהו. אני מוכן לקבל את ההחלטה הזאת עליי. יש איתי אנשים שיעזרו לי תמיד. תודה על כל הדאגות, ומי שכותב זה מחמם מאוד. תודה רבה".

מתחקיר ראשוני שבוצע בצה"ל, עולה שבחיל האוויר מסווגים את הכביש שבו נסעו ההורים כ"שטח פתוח" שאיננו זוכה לכיסוי במערכות ההגנה - ולכן לא שוגרו עשרות מיירטים על מנת לסכל את הירי שבוצע מדרום לבנון.