ירדן גונן, אחותה של רומי החטופה ברצועת עזה, משוחחת עם לערוץ 7 על עליית המדרגה במחאה הקוראת להביא לשחרורם של החטופים.

במסגרת מיצג של המוחים מול הכנסת הוצב כלוב סורגים. "אנחנו כאן צעירי משפחות החטופים, בדאגה מוחלטת לאהובים ולאהובות שלנו וגם לעתיד מדינת ישראל והחלטנו לצאת באקט קצת יותר קשוח, יותר מחאתי ובועט כדי להזכיר מה זה אומר להיות חטוף ושבוי בידי מחבלים".

"זה לשבת בכלובים בלי לאכול ובלי לשתות כשחם מחניק וצפוף ללא זהות ושום דבר לא יכול לעזור חוץ מההנהגה של מדינת ישראל בשלב הנוכחי שבו החמאס אמר כן ואנחנו ביום קריטי שבו נשלחה משלחת לדוחא, ובין לבין אנחנו רוצים לומר להם שאנחנו סומכים עליהם ומבקשים מהם לזכור שהם לא יצילו כך רק את האהובים והאהובות שלנו ולא רק יביאו לקבורה את כל החללים אלא יצילו את עתיד מדינת ישראל, את החוסן והרוח הישראלית שצריכה לזכור שגם כשיש לנו אויבים המדינה דואגת לאזרחים שלה ובעתיד היא תעשה הכול כדי למנוע אירועים כאלה", היא מוסיפה.

ירדן מוסיפה ומבהירה כי ברור שהנושא נמצא במודעות הציבורית אך הזמן חולף והסיפורים הקשים של החטופים החיילים והעקורים בצפון ובדרום העם מתכהה ומשום כך מגיעה הקריאה בראש ובראשונה לחברי הכנסת כדי שיגיעו למיצג, יצטרפו ויחברו אליו ומתוך כך יחושו את המחנק שבכלובים.

"האתוס שאנחנו גדלים עליו במדינת ישראל הוא תמיד על האחד שקפץ על הרימון כדי להציל אחרים, האחד שעשה הכול כדי לחלץ פצועים, ואנחנו מבקשים מהם שיהיו גיבורים והסיפורים ימשיכו לדורות על ההנהגה האמיצה שעשתה הכול כדי להחזר את החטופים והחטופות הביתה, ותעשה כל מה שצריך כדי להגן על גבולות ישראל מכאן ואילך", היא אומרת וקובעת כי אל לה לישראל לסמוך על אויביה אלא רק על עצמה ועל אזרחיה.

על הטענה לפיה עסקה תביא לשחרורם של חלק בלבד מהחטופים, אומרת ירדן כי הטיעון אינו נכון. "עד לפני מספר ימים חמאס התעקש על הפסקת לחימה בשלב הראשון בערבויות בינלאומיות שישראל לא תוכל לחזור ולהילחם במידה וההסכם יופר וזה כבר לא המצב. הם כבר לא דורשים ערבויות כאלה. אנחנו יכולים להציל אנשים ולהמשיך לשלב הבא ולהציל עוד נשים וחלילה אם חמאס יפר את ההסכם נוכל לחזור ולהכות בהם במידת הצורך".

לטעמה שחרורם של 120 החטופים ישיב ביטחון לעשרה מיליון תושבי המדינה. "אסור לנו לפחד מזה רק בגלל שאולי בעתיד יקרה משהו חמור, כי עכשיו קורה משהו חמור", היא אומרת ומזכירה את חשיבות פדיון שבויים גם על פי ההלכה היהודית. "צריך להיות אמיצים ולקחת את ההצעה הזו בשתי ידיים. יש לנו אפשרות להציל משם את כולם".

בדבריה מדגישה ירדן כי המאבק לשחרור החטופים אינו ולא יהיה נושא למחלוקת פוליטית. איש אינו יודע מה הצביע חטוף כזה או אחר בקלפי והחמאס לא בדק לאיזו תפיסה פוליטית משתייכים הנחטפים וגם דבורי ערבית נחטפו. "זה לא יכול להיות עניין פוליטי, לא יכול להיות עניין של קואליציה ואופוזיציה. זה עניין של כולנו. לא נוותר עד אחרון החטופות והחטופים וזה מה שייתן ביטחון לילדים שגדלים הים במציאות שיש ילדים חטופים", אומרת ירדן ומציינת כי היא סומכת על 120 נבחרי הציבור שיביאו לשחרורם של כל ה-120.