הרב יעקב רוז'ה
הרב יעקב רוז'הצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב יעקב רוז'ה הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו כממלא מקום נשיא מועצת הרבנות הראשית בשל סירובו לשקול מינוי נשים לאספה הבוחרת את הרבנים הראשיים, כפי שהוחלט פה אחד במועצת הרבנות.

"אל נא אחי תרעו, הרפו ידיכם, עוד יבואו זמנים ליישוב הדין, קיימות אלטרנטיבות אחרות וראויות לפתרון האתגר הניצב לפתחנו ובהסכמת כל הנוגעים בדבר מבלי לפגוע במסורת ישראל", כתב הרב רוז'ה במכתב ששלח למשנים ליועצת המשפטית לממשלה.

מכתבו של הרב רוז'ה
מכתבו של הרב רוז'הצילום: ללא

בשבוע שעבר פקעה כהונתם של הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, והאספה שעתידה לבחור את מחליפיהם של השניים טרם כונסה.

הבחירות מתעכבות בין השאר בשל הוראת בג"ץ לרבנות הראשית למנות נשים במקומות השמורים ל"נציגי הרבנות הראשית", המהווים 10 מקומות בתוך הגוף הבוחר את הרבנים.

באספה ישנן נשים בודדות ובג"ץ הורה לרבנים הראשיים לשקול מינוי של רבניות כדי לפעול לאיזון.

הרב אביעד גדות, מנכ"ל 'חותם', מסר: "החוצפה של שופטי בג"ץ לא יודעת גבול. שופטי בג"ץ מנסים לקבוע לרבנות הראשית מי יבחר את הרבנים הראשיים הבאים. ההתערבות הזו מונעת את קיום הליך בחירת הרבנים הראשיים ופוגעת בתפקוד מוסד שהוא מאבני היסוד של מדינת ישראל. הרב רוז'ה שמסר את נפשו שנים ארוכות על כבודם של חללי צה"ל ובפרט מאז פרוץ המלחמה נאלץ לעזוב את תפקידו בשל הדורסנות של בג"ץ. אנו מחזקים את ידי הרבנות לא להיכנע בפני העריצות ולהמשיך לעמוד על המשמר מפני הרוחות הזרות המבקשות להקים כאן מדינת כל אזרחיה. עם ישראל אוהב את מסורת ישראל והוא ינצח את הדיקטטורה הפרוגרסיבית".