צ'אק שומר
צ'אק שומרReuters/Schwartz Aaron/CNP/ABACA

אתר החדשות האמריקני "אקסיוס" דיווח הלילה (חמישי) כי מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט האמריקני, צ'אק שומר, "מאותת" לתורמים בשיחות פרטיות כי הוא פתוח לרעיון שהמועמד הדמוקרטי לנשיאות בבחירות בנובמבר לא יהיה הנשיא המכהן ג'ו ביידן.

שלושה גורמים המעורים בפרטי השיחות אמרו ל"אקסיוס" כי שומר הקשיב לרעיונות ולהצעות של תורמים לגבי המשך דרכה של המפלגה הדמוקרטית.

מאז העימות הטלוויזיוני הכושל של ביידן לפני כשבועיים מול המועמד הרפולביקני, הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, התרבו הקולות בקרב המצביעים וחברי הקונגרס הדמוקרטים הקוראים לביידן לפרוש מהמרוץ. עם זאת, עד עתה שומר דווקא הצהיר בפומבי כי הוא עומד לצד ביידן.

בתגובה לדיווח פרסם שומר הודעה שבה הבהיר: "כפי שהבהרתי שוב ושוב בפומבי ובאופן פרטי, אני תומך בנשיא ביידן ונשאר מחויב להבטיח שדונלד טראמפ יפסיד בנובמבר".

בתוך כך, הסנאטור הדמוקרטי פיטר וולץ' ממדינת ורמונט קרא הלילה לביידן לפרוש מהמרוץ לנשיאות ובכך הפך לסנאטור הדמוקרטי הראשון שקורא לנשיא באופן ישיר לא להתמודד בבחירות הקרובות.

"ההימור לא יכול להיות גדול יותר. איננו יכולים להתעלם מההופעה הנוראית של ביידן בעימות הנשיאותי, או מהשאלות הרלוונטיות שהועלו מאז אותו לילה", כתב וולץ' במאמר שפרסם ב"וושינגטון פוסט".

הוא הוסיף" "אני מבין למה הנשיא ביידן רוצה להתמודד. הוא הציל אותנו מדונלד טראמפ פעם אחת ורוצה לעשות את זה שוב, אבל הוא צריך להעריך מחדש אם הוא המועמד הטוב ביותר לעשות זאת. בעיניי הוא לא. לטובת המדינה, אני קורא לו לפרוש מהמרוץ".